Дії власника «Зеленої картки»

ЯКЩО ВИ Є ВЛАСНИКОМ «ЗЕЛЕНОЇ КАРТКИ»

Ваша “Зелена картка” діє виключно у випадках ДТП і служить для того, щоб, відповідно до законодавства країни, на території якої Ви скоїли ДТП, відшкодовувати шкоду потерпілому іноземному громадянину.

“Зелена картка” – не страховий поліс, а документ, який підтверджує факт страхування цивільної відповідальності власника конкретного транспортного засобу.

Пам’ятайте:

1. Ніколи нікому не віддавайте оригінал “Зеленої картки”. Достатньо надати другий аркуш “Зеленої картки” (її копію), чи ксерокопію першого аркуша “Зеленої картки”, або занести в протокол поліції (повідомлення про ДТП) номер та термін дії Вашої “Зеленої картки”.

2. Ваші пояснення та докази без наявності “Зеленої картки” залишаються лише розмовами.

3. Обов’язково запишіть координати другого учасника ДТП, номер та термін дії його страхового документу. Обов’язково вимагайте копію протоколу чи повідомлення про ДТП. Забирайте всі документи та зберігайте їх. В іншому випадку може статися, що через яку-небудь формальність Вас не випустять з країни, де сталося ДТП, до повного з’ясування обставин.

4.У разі нерозуміння державної мови країни, де сталося ДТП, при складанні протоколу поліцейським чи повідомлення про ДТП рядом із своїм підписом напишіть: “Мови не знаю” або “Мови не розумію”.

5. Про факт та обставини ДТП письмово повідомте українську страхову організацію, яка видала Вам “Зелену картку”.
“Зелена картка”, термін дії якої закінчився, не дійсна. У цьому випадку прикордонники мають право не впустити транспортний засіб, або не випустити його з країни.

Застерігаємо! Не купуйте “Зелені картки” у випадкових осіб, тим більше, коли Вам пропонують придбати їх значно дешевше. Підробка (в тому числі й виправлення) “Зеленої картки” є злочином. Остерігайтесь підробок, і нічого в полісі не виправляйте самі.