Міжнародна діяльність

Підтримуючи тісні контакти із представницькими структурами світового страхового товариства, ЛСОУ формує і сприяє розвитку позитивного іміджу національного страхового ринку на міжнародній арені. ЛСОУ постійно бере участь у міжнародних конференціях та форумах, присвяченим питанням страхування.

Укладено угоди про співпрацю зі страховими союзами Німеччини, Ізраїлю, Казахстану, Росії та Бєларусі. У 2005 році планується підписання угод з Австрією, Польщею та країнами Балтії.
ЛСОУ є постійним учасником проектів з питань розвитку страхування та ринків фінансових послуг, які фінансуються Світовим Банком, Європейською Комісією та іншими міжнародними організаціями.

Результатом активної міжнародної діяльності ЛСОУ є налагодження системного обміну досвідом та інформацією з 60-ма іноземними організаціями страховиків. ЛСОУ є організатором Міжнародного Ялтинського Форуму учасників страхового ринку, який увійшов в історію розвитку страхування як найяскравіша та найвагоміша подія. Вперше Форум було проведено у 2001 році. За цей час Форум здобув повагу та визнання багатьох країн світу.

За роки існування Міжнародний Ялтинський форум чітко сформував свою головну місію, яка полягає в поглибленні інтеграційних процесів у світовий страховий ринок, консолідації зусиль усіх учасників світового страхового товариства, вивченні тенденцій розвитку національних страхових ринків, формуванні моделі ділової досконалості страхового бізнесу.

Добра традиція зустрічі колег світового страхового співтовариства в осінній Ялті продовжується.

З метою глибшого вивчення досвіду організації страхової діяльності в європейських країнах, а також подальшої координації роботи і активнішої підтримки постійних контактів з міжнародними страховими організаціями у 2005 році ЛСОУ започаткувала традицію проведення зимових ділових зустрічей – Міжнародну Карпатську страхову конференцію, яка вперше була проведена в місті Яремче, (Івано-Франківська обл.), Україна.

У 2005 році визначальною подією на страховому ринку України стало подання заявки Лігою страхових організацій України на вступ до СЕА (Європейського Комітету страховиків) – найвпливовішої структури на європейському страховому ринку, членами якої є 32 країни Європи.

За ініціативи ЛСОУ вперше в рамках Міжнародної конференції перестраховиків у Баден-Бадені було презентовано досягнення України в цілому та українського страхового ринку за останні роки.

Міжнародна конференція з перестрахування проводиться у м. Баден-Баден (Німеччина) уже більше 100 років. Уперше в історії однієї з найвідоміших в світі конференцій, яка за своїм форматом проведення є досить консервативною, було обрано таку нетрадиційну форму участі як презентація страхового ринку України. Цей захід, що був організований ЛСОУ, викликав небувалий резонанс серед представників світової страхової еліти: українську презентацію відвідали понад 200 представників лідируючих компаній світу, потенційних інвесторів, серед яких такі страхові і перестрахові гіганти як Allianz, Gen Re, AXA Re, AON Re, Ace Group, Ceska Pojistovna, Hannover Re, Munich Re, ін.

10 червня 2005 року в Парижі (Франція) Генеральна асамблея СЕА прийняла рішення про надання Лізі страхових організацій України членства в Європейському Комітеті Страховиків.

Від Ліги страхових організацій Угоду про співробітництво було підписано Президентом Олександром Філонюком, від СЕА — Президентом Жераром де ла Мартіньєром.

Важливим є те, що страховий ринок України зробив перший крок у Європу раніше, ніж були досягнуті домовленості про членство України в ЄС.

„Це ще раз підтверджує, що для страхування немає кордонів”, — підкреслив Президент ЛСОУ Олександр Філонюк під час підписання Угоди про співпрацю.

Членство в Європейському Комітеті страховиків дозволить ЛСОУ представляти національну страхову галузь на зарубіжних ринках та в міжнародних організаціях, здійснювати захист економічних інтересів представників українського страхового ринку, брати участь у вирішенні питань страхування на європейському рівні, досліджувати міжнародні тенденції розвитку страхової індустрії.

Такий крок на шляху до інтеграції ринків України та Європи слугуватиме більш плідній співпраці не лише українських та європейських страхових, перестрахових та брокерських організацій, а також співпраці між органами страхового нагляду. Відтепер ЛСОУ має доступ до інформаційної бази Європейського Комітету Страховиків, яка формувалась упродовж півстолітнього досвіду роботи.

У 2004 році Європейський Комітет Страховиків (СЕА) відзначив 50-літню річницю створення. СЕА є найвпливовішим і найавторитетнішим в Європі об’єднанням, до складу якого входять 31 національний страховий союз із країн Європи і 5200 страхових організацій, із загальним річним обсягом страхових премій 863 млрд. євро.

20 квітня 2005 року в рамках зустрічі делегацій Ліги страхових організацій України та Польської страхової палати (Polska Izba Ubezpieczen) відбулося підписання Угоди про співробітництво.
Головою української делегації був Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк. Польську делегацію очолив Кшиштоф Ярмущак. Під час спільного засідання сторони презентували розвиток страхових ринків Польщі та України і відмітили багато спільних рис. На зустрічі також були присутні Президент Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Романишин та його колега з Польського Моторного Бюро пан Маріуш Віхтовськи. Підписана угода передбачає проведення постійного інформаційного обміну з питань розвитку ринків та його законодавчого забезпечення. Сторони також домовилися про проведення спільних семінарів та конференцій, засідань робочих груп. Першим кроком у реалізації даної Угоди стане проведення під час V Міжнародного Ялтинського Форуму учасників страхового ринку секції „Розвиток національних ринків страхування: досвід Польщі”.

Під час візиту делегації Ліги страхових організацій України до Австрії відбулося підписання Угоди про співробітництво з Австрійською страховою асоціацією (Verband der Versicherungsunternehmen Österreichs).

Під час візиту відбулися презентації страхових ринків України та Австрії, зустрічі з членами Президії АСА (представники компаній Grazer Wechselseitige, UNIQA, Wiener Städtische, Generali).
Олександр Філонюк презентував Лігу страхових організацій України, її роль на страховому ринку України та досягнення останніх років та запросив компанії до співпраці з українською стороною.

Українська делегація також відвідала головний офіс компанії GRAWE (Grazer Wechselseitige) у м. Грац, де були досягнуті домовленості про розширення співробітництва та збільшення обсягів інвестицій до економіки України.

Наступним кроком співробітництва Ліги страхових організацій України та Австрійської страхової асоціації планується зустріч під час V Міжнародного Ялтинського Форуму учасників страхового ринку.

Відбулося підписання угоди про співробітництво між Лігою страхових організацій України та Асоціацією фінансистів Казахстану.

Основними завданнями та принципами підписаної угоди є:
1. Допомога розвитку економічних зв’язків між Республікою Казахстан та Республікою Україна.
2. Сприяння розвитку страховою та перестрахової діяльності з врахування економічних інтересів Казахстану та України.
3. Сприяння розвитку експорту страхових та перестрахових послуг на відповідну територію.
4. Сприяння організації конференцій, семінарів та інших заходів.
5. Проведення обміну інформацією по основним напрямам розвитку міжнародної страхової та перестрахової діяльності та по розвиненню страхових послуг.

Зі сторони Ліги страхових організацій України угода була підписана Президентом ЛСОУ О. Філонюком, зі сторони Асоціації фінансистів Казахстану – Головою Ради АФК С. Ахановим.

30-31 травня 2016 року українські страховики на запрошення Австрійського Союзу страховиків (VVO) з офіційним робочим візитом відвідали м. Відень. Відбувся обмін інформацією щодо ключових напрямків діяльності страхових компаній в Австрії та Україні. Українська делегація презентувала австрійським колегам страховий ринок України.

Пропонуємо Вашій увазі Презентацію Ліги страхових організацій України.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ