Житло подорожчає на 3% через закон про обов’язкове страхування

Житло подорожчає на 3% через закон про обов’язкове страхування

Прийняття закону про обов’язкове страхування майнових інтересів інвесторів при житловому будівництві призведе до зростання вартості 1 кв. м житла на розмір страхового тарифу — близько 3%. Про це заявив заступник директора департаменту регулювання та нагляду за фінансовими компаніями Нацкомфінпослуг Владислав Жигінас.
Доопрацьований документ був оприлюднений 11 жовтня. У ньому Нацкомфінпослуг запропонувала страховикам самостійно встановлювати вартість послуг, хоча ще влітку рекомендований страховий тариф становив від 0,5 % до 2 % страхової суми.
Крім того, страховим випадком запропоновано вважати затримку здачі об’єкта в експлуатацію на строк понад шість місяців від дати (раніше — понад 12 місяців), визначеної у договорі про участь у фонді фінансування будівництва.
Вигодонабувачем стане не інвестор, а керуюча компанія. Інвестор зможе отримати кошти тільки в тому випадку, якщо об’єкт будівництва не був зданий в експлуатацію через рік після отримання управителями коштів від страхової компанії.
В Україні існує 302 фонду фінансування будівництва, які залучили понад 9,8 млрд грн від більш ніж 13,7 тис. інвесторів.