Страхова компанія перерахувала на лікування 200 тисяч гривень

Страхова компанія перерахувала на лікування 200 тисяч гривень

— Мати мене постійно пиляла за ці вклади, що це як колись зберкнижка була. Все життя збирали, а потім ні грошей, ні покупок, — розповідає Інна. — А півроку тому чоловік потрапив в аварію. Ми були в лікарні, подзвонили зі страхової. Сказали, що перерахують 200 тисяч гривень на лікування. Гроші надійшли за два тижні. Завдяки їм чоловікові зробили кілька операцій, він вижив. Кому розказую, не вірять. Досі зберігаю чек, по якому отримала гроші. Після цього завела ще й накопичувальний вклад на навчання 8-річному синові.

Інна має точку на центральному ринку Вінниці. Продає чоловічі та жіночі куртки, костюми. Заробляє близько 6 тис. грн на місяць. Її чоловік після аварії став інвалідом. Працює вдома. На замовлення розробляє буклети та листівки, отримує близько 3 тис.

— За страховку платимо раз на рік. За себе — 5 тисяч гривень, за сина — 2. Внески за чоловіка вносить страхова, оскільки він став інвалідом. Можна платити щомісяця, відсоток від того не міняється. Всі три вклади оформили на 20 років, — каже Інна Семенюк.

— Діє чотири основних програми: страхування життя, пенсійне забезпечення, накопичення коштів, страхування від нещасного випадку та хвороб, — говорить 47-річний Олексій Гончар, фінансовий консультант страхової компанії «Євролайф». — Кожна програма, окрім накопичення коштів, передбачає ще й страхування життя клієнта. Починає діяти з першого дня після заключення договору. Якщо людина підписала його і цього ж дня потрапила в аварію й загинула, її родині виплатять 200 тисяч гривень протягом двох тижнів. Якщо стала інвалідом, компанія повністю оплатить лікування, виплатить 100 тисяч компенсації та бере на себе зобов’язання платити страхові внески замість клієнта. Якщо обоє батьків загинули й сиротами лишилися діти, страхова виплатить потрійну суму вкладу. Найменша страхова сума зараз 2 тисячі гривень. ­Найоптимальніша — 5 тисяч. Внески можна платити щомісяця, поквартально або раз на рік.

Гроші без втрати відсотків можна зняти після закінчення половини терміну вкладу. Якщо зробити це раніше, страхова компанія забирає близько 30% суми.

— У Європі 80 відсотків населення мають страхові поліси, в Україні лише шість процентів людей застрахували життя чи мають накопичувальні програми. Українці бояться довіряти свої гроші на довгий термін. Страхові компанії змушені йти на компроміси. Зараз почали укладати договори на невеликі терміни. Раніше страхували життя щонайменше на 10 років, тепер — на п’ять.

Накопичувальний вклад можна передати у спадок або подарувати. Наприкінці терміну забирають накопичену суму або переукладають договір і живуть на щомісячну виплату відсотків.

— Накопичувальні вклади у страхових компаніях стануть вигідними лише тоді, коли впадуть відсотки за банківськими депозитами, — каже 40-річний Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

— Перед укладенням договору уважно прочитайте та обговоріть усі сумнівні пункти. В першу чергу треба чітко розібратися — у вас страхування чи накопичення. Часто в рекламах пишуть: «Застрахуйте життя на 10 мільйонів». Людина розраховує на ці гроші, але насправді вона їх не отримає. Накопичення — це, коли постійно треба вносити гроші. Слід уважно читати умови, як забрати свій вклад чи перевести в іншу компанію, бо часто страхові прописують штрафні санкції.

Валентина МУРАХОВСЬКА