Убезпечте себе і майно від витівок зими

Убезпечте себе і майно від витівок зими

Страховики не «засипали» своїх клієнтів цікавими пропозиціями до Новорічних свят, але деякі акції трапляються. Наприклад, одна з вітчизняних страхових компаній (СК) дає цього року клієнтам знижки на найбільш затребувані зимові види страхування: подорожей — 14% та майна — 20%. Цікавість до майнових програм викликана тим, що люди турбуються, щоб з їхньою власністю нічого не сталося, поки вони будуть у святковій відпустці.
«Окремі акційні пропозиції від страховиків з відповідних сезонних програм можна зустріти нечасто — вартість реклами така, що витрати на неї напевно перевищать очікувані платежі», — зауважує президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Наталія Гудима. На її думку, набагато краще просувати ці види страхування разом з іншими програмами, наприклад, нещасний випадок плюс туристичне страхування.

Бережіться несподіванок
«Взимку, перед Новорічними святами, активізується страхування подорожуючих. Середня вартість страхового полісу для виїжджаючих за кордон на тиждень — 70 гривень», — повідомила «УК» заступник голови правління страхової компанії «НОВА» Ліна Кравченко.
Українці подорожують за кордон з метою відпочинку та заняття гірськолижним спортом. За спостереженнями експертів, кількість таких «зимових» страховок з року в рік зростає завдяки збільшенню туристів, які їдуть до країн шенгенської зони.
За даними СК «ІНГО Україна», у зимовий період компанії за туристичним страхуванням переважно пропонують один вид страховки, який покриває ризики стандартні плюс катання на лижах. Існують різні варіанти цієї страховки залежно від території покриття і суми максимального відшкодування. Вартість договору по Україні становить приблизно 5 гривень на день, максимальна виплата — 15 тисяч гривень. Вартість договору по Європі досягає приблизно 22 гривні на день, максимальна виплата — 30 тисяч євро.
Полюбляють користуватися українці і страхуванням відповідальності перед третіми особами.
За оцінкою СК «Провідна», середня вартість такого полісу сягає 100 гривень на одну особу на тиждень. Такий поліс стане у пригоді, скажімо, коли лижник під час спуску не тільки травмується сам, а й травмує при цьому інших відпочивальників. Тоді компенсацію постраждалим виплачує страхова компанія.
«Статистика страхових випадків у гірськолижному спорті свідчить про його високий травматизм. Лише за минулий сезон у нашій практиці було 10 випадків, в яких доводилося задіяти літаки і вертольоти для транспортування постраждалих. Дорого обходиться і лікування гірськолижників», — розповіли в СК PZU. За даними цієї компанії, із загальної кількості звернень у зимовий період 2012—2013 років 16% — це випадки травмування на гірськолижній трасі. Середня вартість виплати за такими полісами становить 700 євро (був випадок виплати максимальної страхової суми 30 тисяч євро).
Втім, травмуватися можна, не лише займаючись активними видами спорту. Травми різного ступеня тяжкості, особливо в ожеледь, щодня отримують сотні людей. «Купувати сезонний поліс особистого страхування — страхування життя, здоров’я або від нещасного випадку — готові далеко не всі. Незважаючи на фінансову доступність, наприклад, поліс страхування від нещасного випадку на рік залежно від покриття обійдеться в 50—70 гривень, попит на нього не такий вже й великий», — каже Наталія Гудима.
З приходом «снігової королеви» активізується страхування школярів та студентів від нещасного випадку на час спортивних змагань, у тому числі із зимових видів спорту.
Добровільне страхування в Україні не має широкого попиту, хоча пересічному українцю доцільно замислитися про придбання страхового захисту хоча б на зимовий період. Куплений поліс, звичайно, не захистить від пошкоджень, зате зможе допомогти з оплатою лікування. А в медичному страхуванні колективів підприємств нині актуальні додаткові програми — такі як «Вакцинація» та «Вітамінізація».
Цікаво, що головною причиною зростання статистики з добровільного страхування від нещасних випадків є споживче кредитування, при якому банки активно застосовують вимогу з цього виду страхування, проте сам застрахований не завжди пам’ятає про таку опцію в договорі.
Нетихий сезон
За оцінками експертів, через снігопади та ожеледь число звернень водіїв до страхових компаній зросло на 15—20%. Втім, поліси з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ) на короткий період (зиму) є менш затребуваними порівняно з річними. А от страхування автомобілів КАСКО стає актуальним.
«Багаторічна статистика свідчить, що взимку кількість ДТП зростає незначно, але якщо події трапляються, то з більш серйозними наслідками. Наприклад, у зимовий час на 44% збільшується частота настання страхових випадків зі знищенням автомобіля. Загалом, кількість страхових випадків у холодні місяці порівняно з літніми збільшується всього на 15%, але при цьому в грошах сума виплат зростає на 175%», — зазначає директор департаменту врегулювання збитків страхової компанії PZU Олег Компанієць.
За його словами, найпоширеніші події в практиці страхової компанії пов’язані з падінням льоду, снігових шапок, гілок дерев, а також з ожеледицею. Падаючий з дахів лід може завдати клопоту не лише необережним перехожим, а й машинам. Ще півбіди, якщо бурулька впаде на капот, — його можна досить легко замінити. Вартість такого збитку становитиме від 5 тисяч гривень. Але якщо брила льоду звалиться на дах, — це вже більш серйозна проблема. Часто такий удар призводить до зміни геометрії кузова, що значно підвищує вартість ремонтних робіт. А якщо на даху встановлено люк або дах панорамний, ціна питання може досягати і 50 тисяч гривень.

Вікторія КОВАЛЬОВА