Спіріна: У парламенті обговорюється законопроект, який зробить медицину платною

Спіріна: У парламенті обговорюється законопроект, який зробить медицину платною

Про це повідомила народний депутат, представник фракції КПУ, перший заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ірина Спіріна у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«На засіданні Комітету ВР з питань охорони здоров’я всіма членами Комітету був потримати законопроект No3467 про внесення змін до закону про держполітику у сфері охорони здоров’я. Його запропонували депутати від «Свободи». Мною, як комуністом, він був розбитий в пух і прах, я одна за нього не проголосувала, розуміючи всю соціальну серйозність, яку він несе», — сказала вона.

При цьому народний депутат зазначила, що переконана: основним завданням даного законопроекту є відділення внутрішньої політики у сфері охорони здоров’я від загальної гуманітарної політики. «У проекті нам пропонують закріпити надання державою лише гарантованого обсягу безоплатної медичної допомоги, а не надання її в повному обсязі – як це закріплено в Конституції. Безкоштовність пропонують залишити тільки для екстреної медичної допомоги», — пояснила І. Спіріна свою позицію.

Водночас народний депутат повідомила, що «спостерігається спроба законодавчого закріплення загальнодержавного обов’язкового медичного страхування», до якого, на її думку, Україна сьогодні не готова.

«Однією з причин для страхової медицини називають брак державних коштів. Але влада вибирає більш витратний шлях, страховий варіант, заперечуючи менш бюджетну систему. Все це робиться для того, щоб, прикриваючись соціальними ініціативами, турботою про народ, закріпити законом малобюджетну меддопомогу. А все інше лікування перевести на комерційну основу», — підкреслила І. Спіріна.