В Україні можуть змінитися правила автострахування

В Україні можуть змінитися правила автострахування

У МТСБУ запевняють, що отримати компенсацію за страховкою стане простіше
Комітет із питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради схвалив законопроект про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що спрощує механізм отримання постраждалими в ДТП страхового відшкодування з фондів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Проект закону буде винесений на сесію парламенту вже на початку серпня, а до кінця року може бути прийнятий, пише «Капитал».
«Він у пріоритеті, оскільки мова в документі йде про посилення гарантій постраждалим за полісами ОСАЦВ страховиків-банкрутів», — раніше заявляв один з авторів документа нардеп Андрій Пінчук.
Проект закону передбачає розширення прав МТСБУ. Наприклад, звернення бюро в Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) з вимогою ввести тимчасову адміністрацію в страхову компанію (СК) може стати підставою для прийняття регулятором відповідного рішення. Зараз подібні звернення носять лише рекомендаційний характер. МТСБУ також буде надано право призначати тимчасового адміністратора при узгодженні його кандидатури з Нацкомфінпослуг.
Крім того, законопроект обмежує коло претендентів на виплати з фондів бюро.
«Депутати пропонують платити з фондів МТСБУ тільки постраждалим та їх спадкоємцям, але не фірмам-посередникам», — говорить президент МТСБУ Роман Роменський. За його словами, через те що сьогодні цей аспект чітко не прописаний в законі, виникають проблеми з виплатами з фондів бюро.
Також очікується прискорення виплат з фондів МТСБУ за зобов’язаннями страховиків-банкрутів. Якщо сьогодні за збанкрутілого страховика бюро за законом платить тільки після повного завершення процедури його банкрутства, то з прийняттям документа претендувати на компенсацію люди зможуть відразу після позбавлення проблемної страхової компанії ліцензії за умови невиконання нею зобов’язань перед клієнтами протягом терміну понад 90 днів.
Цей пункт, на думку регулятора ринку, значно спростить життя учасникам ДТП. «Люди будуть отримувати компенсації протягом місяців, тоді як зараз на очікування відшкодування йдуть роки», — запевнив Роменський.
Але багато експертів поки не дуже уявляють, як фонди МТСБУ впораються з спрощеними виплатами потерпілим в разі масового банкрутства страховиків.
«Якщо ситуація на страховому ринку буде погіршуватися, не виключено, що вже в 2015 р. невиконані зобов’язання страховиків-банкрутів можуть досягти 250-300 млн грн, — впевнена гендиректор асоціації» Страховий бізнес «Людмила Білошицька. — Якщо виплачувати доведеться швидко, це стане серйозним випробуванням для фондів бюро і залишилися продавців «автоцивілки», яким доведеться наповнювати фонди МТСБУ».