Квіташвілі пояснив, за яким принципом буде формуватися вартість медпослуг після проведення реформи медичного страхування

Квіташвілі пояснив, за яким принципом буде формуватися вартість медпослуг після проведення реформи медичного страхування

Вартість медпослуг після проведення реформи медичного страхування буде формуватися за міжнародним стандартом DRG.
Про це під час прес-конференції заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, передає кореспондент ГолосUA.
«У липні і в серпні МОЗ почне впроваджувати систему ціноутворення для стаціонарних медичних послуг DRG (Diagnostic Related Group) — це принцип, за яким робляться фінансові розрахунки діагностичним групам. При застосуванні цієї системи ціна послуги залежить від того, до якої діагностичної групи повинен належати пацієнт — з урахуванням його діагнозу, віку та низки інших критеріїв», — повідомив він.
За словами О.Квіташвілі, по цій системі працює вся цивілізована медицина.
«Нам потрібно адаптувати українську систему лікування під євростандарти. Ми ще будемо розвантажувати регуляцію з ліцензування, реєстрації медикаментів, але ще і займемося імпортом медустаткування», — додав він.
Він пояснив, що в сумі ці заходи допоможуть підготувати Україну до переходу на страхову медицину в 2016-му році, коли бюджет буде базуватися на оплаті медичних послуг державою.
«Відповідно, це дасть нам можливість почати говорити про старт соціальних страхових схем і про розвиток медичної страховки в країні», — підсумував він.

Любов Величко