Споживачі більше 15 тисяч раз поскаржились на бізнес

Споживачі більше 15 тисяч раз поскаржились на бізнес

Українці активно скаржаться на продавців товарів та послуг, але держава може допомогти не всім.

«За 9 місяців цього року ми отримали більше 15 тисяч звернень громадян. Більшість із них стосується якості непродовольчих товарів. 41% – якості наданих послуг, із них 29% – якості житлово-комунальних», – розповів начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби Олег Кобельков під час круглого столу «Чи продовжать підприємці ухилятися від сплати податків?», організованого «Фінансовим клубом».

За його словам, доля скарг на онлайн-торгівлю зросла.

«Хочу звернути увагу, що 7% звернень громадян стосується придбання товарів через Інтернет або поза торговельними або офісними приміщеннями. В 2017 році ця цифра була 6,5%, в 2018-му – трошки менше 6,3%, зараз 7% – зростання на десять відсотків (тобто на 0,6 п.п. – Ред.)», – розповів Олег Кобельков.

Він поскаржився на зниження ефективності Держпродспоживслужби, яка має отримувати погодження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства для кожної перевірки, при цьому для перевірки потрібно знати усе про продавця, навіть його організайно-правову форму власності, яка не міститься у товарних чеках.

«І ключове: якщо ми візьмемо нашу цифру ефективності розгляду звернень громадян, вона приблизно 49%. Років десять тому вона була значно вища – 70-75%. Ключове в цьому зниженні – питання неможливості ідентифікації продавця для здійснення перевірки. Оскільки фіскальний чек має всі необхідні атрибути. І оскільки на терези покладена із боротьба за оподаткування, і боротьба з контрабандою, ми – палкі прихильники фіскалізації», – зазначив він.