Коронакриза прискорила розвиток мобільних застосунків банків

Коронакриза прискорила розвиток мобільних застосунків банків

Український digital-банкінг ще довго міг розвиватися в тіні класичного банкінгу, але карантин, запроваджений в Україні через пандемію COVID-19, ускладнив роботу відділень банків. І банки запропонували клієнтам використовувати онлайн-канали для здійснення платежів, погашення кредитів та розміщення депозитів.

Мобільні застосунки перестали бути атрибутом лише найтехнологічніших банків – вони вже є щонайменше у 27 кредитних установ.

Про це повідомляє «Фінансовий клуб» в проєкті «50 провідних банків України – 2020».

Банки намагаються навчити клієнтів користуватися застосунками, щоб ліквідувати черги у відділеннях і зменшити навантаження на співробітників. «До Ощад 24/7 вже підключилося 4 млн клієнтів, а це 61% усіх держателів активних платіжних карток банку. Потенціал зростання в цьому сегменті може досягти 70-80% від загальної кількості клієнтів», – очікує директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку Володимир Москаленко.

Але більш важливим є інший показник – кількість тих, хто не тільки підключився до нових каналів, а й активно їх використовує. «Майже 40% клієнтів ПУМБ постійно користуються цифровими каналами обслуговування. Ми очікуємо, що за 2020 рік кількість digital-клієнтів перетне позначку 50%», – каже директор департаменту розвитку digital-бізнесу і дистанційних каналів ПУМБ Михайло Сергієнко.

За його словами, 70% їхніх digital-клієнтів користуються виключно мобільним застосунком, 15% – тільки вебсайтом, а ще 15% поєднують обидва продукти. «Ми очікуємо зменшення ролі вебверсії на користь мобільного застосунку», – зазначає він.

Більше 60% активних клієнтів-фізосіб ПриватБанку вже користуються послугами онлайн. «При цьому більше половини клієнтів зараз або не відвідують відділення зовсім, або заходять, щоб скористатися терміналом самообслуговування чи банкоматом. Ми вважаємо, що до кінця 2020 року понад 80% клієнтів будуть у мобільному ”Приват24”», – розповіли в прес-службі банку.

У ПУМБ стверджують, що їхні клієнти можуть самостійно закривати в мобільному застосунку та інтернет-банкінгу близько 80% своїх потреб. А ПриватБанк хизується, що може оцифрувати майже всі послуги для фізосіб: «Окрім зняття готівки та купівлі золотих монет. Проте замовлення готівки вже оцифроване».

Послуга продажу фізичним особам ОВДП, яку банк обіцяв ще у 2018-му, запрацювала у вебверсії «Приват24» лише в березні 2020-го, а в мобільній – має з’явитися влітку.