Страхова Компанія «Глобус» VIG приймає активну участь у протидії страховому шахрайству на ринку «Автоцивілки» та «Зеленої Картки»

Договір Міжнародного автострахування (страховий поліс) «Зелена Картка» — це один з обов‘язкових документів, який необхідний громадянину України водію для виїзду за кордон на автомобілі. Наявність страхового полісу гарантує водію, що у випадку ДТП за кордоном відповідальність за шкоду, спричинену життю чи здоров‘ю третім особам чи їх майну внаслідок ДТП, бере на себе Страхова компанія, яка видала водію зазначений страховий поліс.

Однак, останнім часом, на страховому ринку України почастішали випадки фальсифікації бланків страхових полісів «Зелена Картка». А без наявності у водія дійсного страхового полісу, всі витрати лягають на плечі водія, винного у ДТП.

Фальсифікація бланків страхових полісів «Зелена Картка» є незаконною та створює реальну загрозу матеріальних та моральних збитків водіям під час перебування за кордоном, навіть якщо вони несвідомо опинились заручниками страхового шахрайства та, одночасно, підривають за кордоном ділову репутацію як українського страхового ринку, так і держави, в цілому.

СК «Глобус» VIG вважає це страховим шахрайством, повідомляє про виявлені факти у відповідні правоохоронні органи та, одночасно, звертається до громадян з проханням у випадку виявлення ними таких дій, інформувати МТСБУ, як колективний орган управління страховим ринком «Зеленої Картки» в Україні та правоохоронні органи для свого особистого убезпечення від шахраїв та прийняття адекватних законних заходів реагування.

Враховуючи міжрегіональний та чисельний масштаб, який набуло страхове шахрайство з бланками полісів ОСЦПВ та «Зеленої Картки» і реальну матеріальну та моральну шкоду, яку воно несе громадянам та суспільству, СК «Глобус» VIG вважає, що поряд з діями, які МТСБУ здійснює щодо вирішення зазначеної проблеми, є необхідність широкого залучення громадськості, – споживачів страхових продуктів, їх інформування про страхове шахрайство та його наслідки та активізації взаємодії з цього приводу з відповідними правоохоронними органами — МВС та Державною Прикордонною Службою.

Реалізуючи зазначене, днями СК «Глобус» VIG разом з МТСБУ та ЛСОУ прийняла участь у створенні та оприлюдненні телепередачі щодо проблеми фальсифікації договорів страхування «Зелена Картка» та протидії такому виду шахрайства у телепрограмі «Гроші на вітер», що повинно допомогти споживачам страхових послуг вберегтись від страхового шахрайства.