МТСБУ провело першу розрахункову сесію між страховиками – членами угоди про Пряме врегулювання збитків

МТСБУ підвело підсумки роботи страховиків в рамках угоди про пряме врегулювання збитків. Страховики почали здійснювати виплати клієнтам за  новими правилами з 1 грудня 2016 року. За перші три місяці роботи угоди клієнтами в рамках прямого врегулювання було заявлено більше 1700 збитків, що склало майже 10% від усіх заявлених збитків за договорами ОСЦПВ компаній учасників угоди. Відсоток клієнтів, що бажають скористатись прямим врегулюванням збитків продовжує зростати.

За результатами двох місяців роботи (грудень 2016 та січень 2017) проведено першу розрахункову сесію, в рамках якої страховики здійснили взаєморозрахунки за 323 збитками на базі спеціального функціоналу ЦБД МТСБУ. Сума збитків, які були врегульовані в рамках цієї сесії склала більше 4,5 млн. грн  Всі страховики – учасники угоди виконали свої фінансові обов’язки в рамках процесу клірингу

Переваги прямого врегулювання встигли оцінити клієнти і страховики. Середній строк врегулювання за збитками, що відшкодовані в рамках першої сесії склав 24 дні, що значно менше, ніж середній строк врегулювання в рамках звичайної системи. Для страховиків система прямого врегулювання надає можливість підвищити лояльність своїх клієнтів, знизити адміністративні затрати та підвищити ефективність регресної діяльності.

Учасниками угоди про пряме врегулювання є 18 страховиків. Позитивні результати роботи проекту доводять необхідність розширення практики прямого врегулювання на всі компанії, що здійснюють страхування у сфері ОСЦПВ. Питання обов’язковості прямого врегулювання винесено на Загальні збори асоційованих членів МТСБУ, що відбудуться 12 квітня 2017 року. «Результати першої розрахункової сесії довели, що страховики відповідально ставляться до виконання фінансових обов’язків, як перед клієнтами, так і перед іншими страховиками. Приємно відзначити середній строк врегулювання, який виявився майже в п’ять разів меншим, ніж при врегулюванні за звичайною системою. Це свідчить про те, що страховики готові змінювати стандарти якості врегулювання. Гадаю, що скоро пряме врегулювання стане доступним кожному українському водію», — заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.