МТСБУ: поліс ОСЦПВ – відтепер on-line

З 7 лютого 2018 року поліси ОСЦПВ можуть укладатись в електронному вигляді.
Електронний поліс це сучасний, зручний та безпечний спосіб укладання договору. Відтепер будь-який клієнт зможе самостійно в зручний для нього час укласти договір з своїм страховиком безпосередньо в мережі Інтернет, або звернувшись до представника компанії.
Електронний поліс має низку переваг перед паперовим полісом:
— Може укладатись клієнтом самостійно через сайт страховика у зручний для клієнта час;
— Електронний поліс виписується безпосередньо з бази даних МТСБУ, таким чином клієнт уникає можливості укладання фальшивого чи фальсифікованого полісу, а інформація про новий договір ОСЦПВ одразу з’являється в базі даних. Клієнт також отримує підтвердження дійсності полісу на свою електронну пошту;
— У випадку виключення страховика з МТСБУ — укладання полісів ОСЦПВ припиняється автоматично, тому нівелюється ризик укладання договору з компанією, що втратила членство МТСБУ;
— Оплата договору ОСЦПВ відбувається з використранням інструментів Інтернет розрахунків, без ризиків оплатити, але не отримати поліс;
— Електронний поліс неможливо забути, зіпсувати чи загубити на відміну від паперового полісу. Більше не потрібно буде звертатись до страховика за відновленням полісу.
Суттєва кількість страхових компаній – членів МТСБУ вже сьогодні технічно готові укладати електронні договори страхування. Вже в перші години функціонування такої можливості 7 страховиків зареєстрували в єдиній централізованій базі даних МТСБУ свої перші електронні договори.
МТСБУ провело низку заходів щодо узгодження порядку здійснення перевірки електронних полісів з боку Національної поліції шляхом здійснення on-line запитів до ЦБД МТСБУ. Робота з питань нормативного забезпечення дій НПУ з електронними полісами триває. На час перехідного періоду, для уникнення непорозумінь, рекомендуємо водіям-власникам електронних договорів страхування мати з собою роздруковану візуальну форму електронного полісу.
Наголошуємо, електронний поліс не відміняє дійсності полісів, укладених в паперовій формі. Укладати договір на паперовому бланку можна буде й в майбутньому, за клієнтом збережено право вибору форми укладання договору – електронна чи паперова.

«Впровадження електронного полісу – важливий етап розвитку страхового ринку України. Це результат кропіткої роботи сотень спеціалістів страхових компаній впродовж кількох років. Страхові компанії стають технологічними, сучасними та зручними для клієнта. Страховик за відстані одного кліку в режимі 24/7– це нинішня реальність. Відтепер у клієнта є можливість як укласти договір ОСЦПВ в електронній формі, так і врегулювати страховий випадок через електронний европротокол. Автоматизація значної частини бізнес процесів зробить страховий ринок більш ефективним та надійним, а стосунки з клієнтом прозорими та довготривалими», — наголосив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.