Співробітники Держприкордонслужби перевіряють наявність чинного сертифікату «Зелена карта» у кожного водія, що прямує за кордон

8 лютого 2019 р. Державна Прикордонна Служба України (ДПСУ) розпочала перевірку в автоматичному режимі наявності та чинності страхових сертифікатів «Зелена картка» під час перетину кордону українськими автовласниками.

Нагадаємо, що в тестовому режимі такі перевірки, що здійснюються шляхом запиту до Централізованої бази даних (ЦБД) МТСБУ, розпочалися ще в грудні минулого року на окремих пунктах перетину державного кордону. Відтепер перевірки здійснюється на всіх пунктах перетину державного кордону, тобто наявність чинного страхового сертифікату «Зелена картка» співробітники прикордонної служби перевіряють у КОЖНОГО водія, що виїжджає за межі країни.

Якщо в базі даних МТСБУ прикордонники виявляють відсутність інформації про укладання договору страхування «Зелена картка», то автомобіль не пропускають за кордон, тому що в’їзд до країн міжнародної системи страхування «Зелена картка» (до їх переліку входять і всі країни-сусіди нашої держави) без страхового сертифікату заборонений чинним законодавством. Крім того, невідповідність даних про пред’явлений сертифікат в базі МТСБУ та даних, зазначених в страховому сертифікаті, інші розбіжності у даних, дають підставу вважати поліс «Зеленої картки» фальшивим чи сфальсифікованим.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко:

«На жаль, вже у перші дні масової перевірки наявності та чинності «Зеленої картки» на всіх пунктах перетину кордону, мають місце випадки, коли окремі громадяни України висловлюють сумніви у правомірності дій співробітників Держприкордонслужби щодо перевірки страхових сертифікатів чи заборони виїзду у випадку відсутності «Зеленої картки».

13 лютого у Львівській області сталася неприємна ситуація, коли водій в агресивній формі відмовився пред’явити прикордонникам страховий сертифікат, посилаючись на наявність польського внутрішнього полісу ОСЦПВ. Він не відреагував на вимоги прикордонників та разом з пасажиром автомобілю намагався чинити опір, здійснивши спробу нападу. Співробітники Національної поліції, що були викликані, затримали водія та пасажира та склали документи про адміністративне правопорушення. Обставини інциденту з’ясовують правоохоронні органи, порушникам загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

Подібні дії можуть призвести або до суттєвого штрафу (до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або до виправних робіт чи навіть реального позбавлення волі.

Хочу довести до відома кожного автовласника, який збирається за кордон на автомобілі:

перевірка наявності та чинності страхового сертифікату «Зелена картка» співробітниками Держпогранслужби та заборона перетину кордону без чинного страхового сертифікату здійснюється повністю у відповідності до чинного законодавства України.

Для тих, хто має сумніви — МТСБУ підготувало докладну інформацію із посиланнями на норми законодавства, що регулюють ці питання.

Додам, що громадяни, які навмисне пред’являють підроблені страхові сертифікати, зобов’язані сплатити чималі штрафи або нести покарання у вигляді обмеженням волі».

МТСБУ та Держприкордонслужба звертає увагу на необхідність вчасно подбати про страховий захист у разі подорожі автомобілем за кордон, придбавши чинний страховий сертифікат «Зелена картка». Відповідальне ставлення до запланованої поїздки – запорука спокою, впевненості та фінансової захищеності. Перевірити чинність полісу можна на сайті МТСБУ або зателефонувавши до контакт-центру за номером 0-800-608-800.