Відбувся VI Міжнародний форум корпоративних секретарів

Про шляхи впровадження прозорої системи корпоративного управління в українських компаніях, особливу роль корпоративного секретаря через призму міжнародного досвіду йшла мова на VI Міжнародному форумі корпоративних секретарів, що відбувся 7 червня 2019 року в Києві.

«Хворобу» простіше попередити, ніж потім боротись з наслідками. У питанні рейдерського захоплення майнових прав все складніше. Будь-яка помилка в оформленні документів, наявність судових суперечок чи конфліктних ситуацій всередині підприємства та з контрагентами, може привабити увагу рейдерських груп. Про ефективність традиційних та альтернативних методів запобігання протиправним діям проти власників акцій розказали учасники першої сесії Ганна Вронська, суддя КГС ВС, секретар судової палати з розгляду корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена Ради бізнес-омбудсмена, Олексій Тарасенко, член Правління ПАТ «НДУ». Модератором сесії виступив Володимир Ігонін,  партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери».

Пожвавлення в аудиторії викликало інтерв’ю  зі сцени з членом НКЦПФР Максимом Лібановим, яке провів Олександр Окунєв. Максим наголосив, що посада корпоративного секретаря повинна бути в компаніях, особливо це стосується компаній суспільного інтересу та публічних компаній. Комісія планує радити ввести позицію корпоративного секретаря у публічних компаніях як обовязкову.

Після невеликої перерви, Олег Журавльов, радник Голови Правління ПАКУ, Голова Наглядової ради ПАТ «СК «Крона» поділився досвідом роботи корпоративного секретаря за кордоном та змалював картину корпоративного управління наступного покоління. Борис Джанджалія, провідний фахівець з питань корпоративного управління IFC (Грузія) висвітлив непростий шлях корпоративного секретаря в мінливому світі корпоративного управління, а Олексій Волинець, провідний фахівець з питань корпоративного управління IFC (Вашингтон, США) озвучив нову методологію IFC для підтримки стійкого зростання і розвитку компаній.

Плідно та, водночас, натхненно відбулась фінальна частина форуму. Учасникам випала нагода поділитись власними досягненнями в роботі та порадіти успіхам колег під час презентацій фіналістів конкурсу «Корпоративний секретар 2018».

З впевненістю можна зазначити, що кожен учасник VI Міжнародного форуму корпоративних секретарів отримав для себе безцінний досвід. Хтось, поділившись знаннями та навичками, примножив їх, хтось переконався у правильності поглядів, хтось отримав відповіді на питання, що хвилювали.