НБУ: ринок автострахування буде законодавчо реформовано

Національний банк України планує незабаром презентувати законодавчі пропозиції щодо реформування ринку автострахування та приведення його регулювання у відповідність до євродиректив.

Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний агентству «Інтерфакс-Україна».

«Наразі Національний банк продовжує проводити цілеспрямовану політику щодо вдосконалення регулювання небанківського ринку та його розвитку… Наближення ринку до найкращих європейських стандартів продовжується», – зазначив А. Пишний.

Він нагадав, що з 1 січня 2024 року будуть введені в дію нові закони «Про фінансові послуги та фінансові компанії» та «Про страхування», які суттєво вдосконалять регулювання та розширять можливості для небанківського фінансового ринку.

Глава Нацбанку додав, що з 1 серпня 2022 року набув чинності закон «Про платіжні послуги», який суттєво розширив можливості компаній-небанків щодо надання платіжних послуг, зокрема, передбачив їхнє право вести платіжні рахунки, випускати платіжні картки тощо.

«Національний банк проводить послідовну політику щодо вдосконалення регулювання та нагляду на небанківському ринку з метою підвищення його прозорості та ефективності роботи. Одночасно ми орієнтовані на розширення можливостей небанківського ринку», – наголосив Пишний.

Він зазначив, що у зв’язку з війною Національний банк ухвалив низку пом’якшень у регулюванні небанківського ринку, щоб допомогти пройти цей період із мінімальними втратами, проте «війна не стала приводом згортати стратегічні плани».

Як повідомлялося з посиланням на дані НБУ, страхові компанії України у січні-вересні 2022 року зібрали 28,4 млрд грн страхових премій та здійснили страхові виплати на 9,5 млрд грн, що відповідно на 25,4% та 29,3% менше, аніж за аналогічний період минулого року.

Нацбанк зазначає, що на автострахування («автоцивілка», «Зелена карта», КАСКО) традиційно припадає понад 40% страхових премій, а в період військової агресії частка цих видів страхування в портфелі збільшилася. Зокрема, драйвером підтримки страхового бізнесу стала «Зелена карта»: за період війни цей вид страхування зріс на 76% порівняно з аналогічним періодом минулого року, зазначив Пишний.