Питання оподаткування страхувальників стало пріоритетним на засіданні Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики – ЛСОУ

Питання оподаткування страхувальників стало пріоритетним на засіданні комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Про це повідомила президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Наталія Гудима після його завершення.

За її словами, обговорення даної теми відбулося у рамках підготовки проекту Податкового кодексу на друге читання.

Як зазначила Н.Гудима, особливу увагу учасники засідання приділили принципу оподаткування страхувальників-фізосіб і, зокрема, податку на доходи.

«Ринок виступив з консолідованою позицією, що при оподаткуванні страхових виплат і викупних сум податком обкладається величина перевищення страхової виплати чи викупної суми над сумою внесених страхових платежів», – заявила президент ЛСОУ.

Вона також додала, що оподаткування такого доходу здійснюється за правилами оподаткування доходів від розміщення коштів на депозитних рахунках.

У ході засідання комітету ВРУ з питань податкової та митної політики також розглядалося питання про включення в договір довгострокового страхування життя виплат по інвалідності особам, які не досягли 18-річного віку. Крім того, учасники засідання обговорили оподаткування курсових різниць від розміщення коштів (активів), якими представлені страхові резерви зі страхування життя, а також питання формування доходів і витрат послуг аджастерів.

За словами президента ЛСОУ, серед актуальних і обговорюваних тем, які стосуються оподаткування страхової діяльності, було питання віднесення на валові витрати підприємств платежів з медичного страхування. За ініціативи страхового ринку вони повинні становити 8% заробітної плати працівника.

Також на комітеті було враховано низку технічних правок проекту Податкового кодексу України.