До уваги страховиків!

До Вашої уваги інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг про оприлюднення Проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів забезпечення виконання зобов’язань перед інвесторами”.
На виконання вимог статті 13 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє про оприлюднення доопрацьованого проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів забезпечення виконання зобов’язань перед інвесторами” (далі – проект Закону).
Метою прийняття проекту Закону є убезпечення інвесторів під час інвестування та фінансування житлового будівництва від можливих збитків, які можуть виникнути внаслідок неприйняття житлового будинку в експлуатацію.
Законопроектом пропонується запровадити механізми забезпечення виконання забудовниками зобов’язань перед інвесторами, такі як страхування відповідальності забудовника перед третіми особами (довірителями) за неналежне виконання та/або невиконання своїх обов`язків щодо прийняття житлового будинку в експлуатацію, а також банківську гарантію.
Обов’язок укласти договір страхування або отримати банківську гарантію покладається на забудовника. Це зумовлено тим, що саме забудовник в системі ФФБ відповідає за кінцевий результат діяльності ФФБ та відповідно до частини першої статті 9 Закону України „Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю” на забудовника покладається обов’язок передати об’єкти інвестування установникам фонду.
Забудовникам надається право самостійно обирати один з вищезазначених способів забезпечення виконання зобов’язань перед інвесторами.

З документами можна ознайомитися —

http://www.dfp.gov.ua/197.html?&tx_ttnews[tt_news]=15268&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=f0362f036c