До уваги страховиків!

На сайті Нацкомфінпослуг розміщено інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг щодо оприлюднення доопрацьованого проекту розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Методики визначення звичайної ціни страхового тарифу”.
На виконання вимог статті 13 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє про оприлюднення доопрацьованого проекту розпорядження Нацкомфінпослуг „Про внесення змін до Методики визначення звичайної ціни страхового тарифу” (далі – проект розпорядження).
Проект розпорядження розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 31632/1/1-13 щодо Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 04 липня 2013 року № 408-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення”, відповідно до статті 39 Податкового кодексу України та підпункту 65 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070.
Проект розпорядження доопрацьовано за зауваженнями та пропозиціями Міністерства доходів і зборів України.
Проектом пропонується під час визначення ціни страхового тарифу в контрольованих операціях при укладанні договорів за видами добровільного страхування застосовувати метод порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу). Метод базується на порівнянні страхового тарифу, застосованого страховиком під час контрольованої операції, з діапазоном розмірів страхових тарифів, застосованих за договорами страхування, укладеними цим страховиком з непов’язаними з ним особами.
Для визначення ціни страхового тарифу в контрольованій операції з перестрахування у страховиків (перестраховиків)-резидентів пропонується також здійснювати методом порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу). При цьому застосований страховиком під час контрольованої операції розмір страхового тарифу порівнюється з діапазоном розмірів страхових тарифів, застосованих за договорами перестрахування, укладеними страховиками (перестраховиками)-резидентами з непов’язаними особами.
При визначенні ціни перестрахового тарифу в контрольованій операції з перестрахування у страховиків (перестраховиків)-нерезидентів, страховий тариф, застосований страховиком під час контрольованої операції, порівнюється з діапазоном розмірів страхових тарифів, застосованих за договорами перестрахування, укладеними страховиками (перестраховиками)-нерезидентами, які відповідають умовам, передбаченим Порядком та вимогами щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика)-нерезидента, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2004 року № 124, з непов’язаними особами.

http://www.dfp.gov.ua/197.html?&tx_ttnews[tt_news]=15289&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=2f3d9c583a