Представники ЛСОУ та страхового ринку України обговорили в Нацкомфінпослуг України найважливіші питання розвитку галузі

Заступник Голови Ради Олександр Залєтов та Віце-президент ЛСОУ Ольга Піксотова взяли участь у роботі Круглого столу-наради з питань реформування та розвитку страхового ринку України, що відбулася 16 квітня за ініціативою Нацкомфінпослуг.

Презентуючи основні пріоритети розвитку страхового ринку України заступник Голови Ради Олександр Залєтов акцентував увагу присутніх на п’яти основних пріоритетах розвитку галузі, а саме: збільшенню тривалості і покращенню якості життя громадян та їх добробуту, прискоренню пенсійної реформи та підвищенню експортного потенціалу. Експерт зазначив, що виконавши необхідні норми, запропоновані ЛСОУ, та прийнявши низку законодавчих актів, серед яких довгоочікуваний Закон України «Про страхування», зміни до Податкового кодексу щодо скасування єдиного соціального внеску та ін., кількість споживачів накопичувального страхування життя сягне з 0,6 млн. чол. за підсумками 2013 року до 8,5 млн. чоловік — тобто 45% працюючого населення України до 2020 року.

Відповідно, для покращення якості життя громадян пропонується прийняти цілу низку законів, а саме: внести зміни до Цивільного кодексу України, зміни до Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ», розробити проект закону «Про екологічне страхування», відмовитись від обов’язкового страхування пасажирів на транспорті, але запровадити обов’язкове страхування відповідальності перевізників, збільшивши ліміти відповідальності за життя та здоров’я зі 100 тис грн. до 1 млн. грн. мінімум. Все це, на думку заступника Голови Ради Олександра Залєтова, сприятиме зростанню обсягів відшкодування шкоди життю і здоров’ю з 0,3 млрд. грн. за підсумками 2013 року до 5 млрд. грн. до 2020 року.

Багато уваги у своєму виступі Олександр Залєтов приділив темі розвитку медичного страхування як основної складової збільшення тривалості життя громадян. Лише включивши до складу витрат підприємств платежі з ДМС та забезпечивши участь страховиків у системі ОМС базові показники зростуть у 5-10 разів! З 2,2 млн. чол. за підсумками 2013 року до 12 млн. чол. до 2020 року зросте кількість споживачів страхування з ДМС. При цьому інвестиційний ресурс в економіку України зросте з 0,5 млрд. грн. до 5,2 млрд. грн. з 2013 року до 2020 року відповідно.

Також Олександр Залєтов звернув увагу регулятора на можливості страхового ринку щодо залучення валютних коштів у країну за рахунок підвищення його експортного потенціалу. «У 2013 році страховиками отримано понад 500 тис грн. премій з вхідного перестрахування від нерезидентів. За рахунок змін до Податкового кодексу, Декрету Кабінету Міністрів про систему валютного регулювання та Положення про порядок здійснення операцій з перестрахування у 2020 році за рахунок експорту страхових послуг можливо збільшити обсяг інвестицій в економіку України на суму понад 5 млрд грн., довести частку експорту страхових послуг у загальному експорті до 0,7% (сьогодні 0,1%), підвищити інвестиційну привабливість страхового ринку», — сказав Олександр Залєтов.

Як вже повідомлялося, 16 квітня 2014 року за ініціативою Нацкомфінпослуг відбувся Круглий стіл-нарада з питань реформування та розвитку страхового ринку України. На ньому були присутні народні депутати України, представники Ліги страхових організацій України, Української федерації убезпечення, Асоціації «Страховий бізнес», Моторного (транспортного) страхового бюро України, Харківського союзу страховиків, Товариства фінансових аналітиків, Інституту ризику, Федерації страхових брокерів України, Громадської ради при Нацкомфінпослуг, товариства актуаріїв України.