ЛСОУ пропонує створити моніторингову групу при Нацкомфінпослуг з питань правового режиму діяльності небанківських фінансових установ на тимчасово окупованій території України

ЛСОУ звернулася до Нацкомфінпослуг з пропозицією створення моніторингової групи при Нацкомфінпослуг з питань правового режиму діяльності небанківських фінансових установ на тимчасово окупованій території України для вчасного реагування щодо ситуації, що склалася у страховиків на зазначеній території. Таку пропозицію Ліга страхових організацій України виклала у своєму листі, направленому до Нацкомфінпослуг.

Вже є інформація про те, що здійснення економічної діяльності на території Автономної Республіки Крим буде регулюватися окремим Законом, і відповідний законопроект вже готується. Законопроектом будуть надаватися роз’яснення, що робити українським компаніям, у яких є відділення на окупованій території. Також у законопроекті буде визначено ситуацію зі страховими компаніями. Зокрема, страховика, який уклав договір ризикового страхування, депутати пропонують звільнити від зобов’язань, оскільки перевірити факт настання страхового випадку на окупованій території практично неможливо через відсутність органів державної влади України контактів з кримською владою.

«Ліга страхових організацій України готова брати участь у будь-яких заходах, організованих та спрямованих на вирішення зазначених питань, та просить Нацкомфінпослуг повідомити про своє рішення щодо створення вищезгаданої моніторингової групи», — наголошує Голова Ради ЛСОУ Олександр Філонюк.