До уваги страховиків! Україна планує підписати міжурядову Угоду щодо впровадження FATCA

1 січня 2013 р. набув чинності Закон Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (далі — FАТСА), що містить вимоги до іноземних фінансових організацій, зокрема щодо: укладення спеціальної угоди з Податковою службою Сполучених Штатів Америки (IRS); здійснення контролю за наявністю рахунків, які відкриваються платниками податків США в українських фінансових організаціях та інформування про них Податкову службу США.
З метою імплементації положень FATCA були спеціально розроблені 2 моделі типової міжурядової угоди «intergovernmental agreement» (IGA 1А, IGA 1В).
Міністерство фінансів 11 червня 2014 року надіслало до Департаменту Казначейства США лист – підтвердження, що Україна планує вжити заходи, необхідні для підписання до 31 грудня 2014 року Угоди між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України для підвищення рівня дотримання міжнародного податкового законодавства й виконання положень FATCA, згідно текстів по Моделі IGA 1В Угоди, у тому числі Додатків І та ІІ, розміщеними на сайті Департаменту Казначейства США.
Водночас Україна повідомила про твердий намір розпочати переговори щодо Угоди за моделлю IGA 1А одразу після парафування угоди за моделлю IGA 1В, як було домовлено раніше з Урядом США