До уваги страховиків! Нацкомфінпослуг інформує про заходи з посилення пруденційного нагляду

З метою захисту прав споживачів фінансових послуг Нацкомфінпослуг визначені основні напрямки боротьби зі «схемними» та недобросовісними компаніями:
— Здійснення пруденційного нагляду – аналіз фінансового стану та динаміки фінансових показників страховиків із подальшим ініціюванням позапланових інспекцій.
— Контроль достатності активів для представлення страхових резервів та інших вимог до платоспроможності на «проміжні» не звітні дати.
— Проведення позапланових перевірок як за ініціативою Нацкомфінпослуг, так і за результатами розгляду звернень громадян, контролюючих та правоохоронних органів.
— Контроль достовірності інформації, що надається страховиками до ДРФУ (зміна керівництва, складу засновників).
— Співпраця з правоохоронними органами щодо виявлення учасників «схемних» операцій страхування та перестрахування.
— Посилення напрямку судово-претензійної роботи для захисту інтересів держави у судах.

Нацкомфінпослуг провела аналіз діяльності страховиків у 2013 році на предмет фінансової стійкості компаній та можливості виконання ними зобов’язань за укладеними договорами страхування, за результатами якого були визначені основні ризики діяльності компаній.
Нацкомфінпослуг ретельно перевірила дані щодо обсягів загальних та ліквідних активів (депозитів), обсягів наданих послуг (страхові премії та виплати), а також розміру поточних страхових зобов’язань.
За результатами показників діяльності страхових компаній були визначені підгрупи високого, середнього та низького ризику за такими критеріями:
Підгрупа високого ризику: компанії з системними проблемами у діяльності. Компанії, що мають дефіцит ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов’язань та щодо яких надходить найбільше скарг від споживачів фінансових послуг.
Підгрупа середнього ризику: компанії, які не мають дефіциту ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов’язань, але щодо яких надходять скарги від споживачів фінансових послуг. Неналежне виконання такими страховиками умов договорів страхування може бути вирішено оперативно.
Підгрупа низького ризику: компанії, які не мають дефіциту ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов’язань та щодо яких не надходять скарги від споживачів фінансових послуг. Такі страховики мають достатній рівень фінансової стійкості, але структура їх страхового портфеля містить елементи ризиковості, що потребує з боку регулятора проведення стандартного моніторингу діяльності.
Весь текст за посиланням — http://nfp.gov.ua/news/658.html