До уваги керівників виконавчих та наглядових органів страхових компаній!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на своєму сайті розмістила інформаційне повідомлення до уваги керівників виконавчих та наглядових органів страхових компаній —

01 квітня 2014 року набрали чинності Вимоги щодо регулярного проведення стрес-тестування страховиками та розкриття інформації щодо ключових ризиків та результатів проведених стрес-тестів, затверджені розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 13.02.2014 № 484, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.03.2014 за № 352/25129.

Стрес-тестування спрямоване на перевірку вразливості страховиків до ризиків і на достатність капіталу. Його проведення дає змогу визначити спроможність страховика протистояти потрясінням на фінансовому ринку. За допомогою стрес-тестування страховик може визначити розмір збитків у разі виникнення стресових подій, а також свою потенційну можливість покривати ці збитки та оцінити стан власного капіталу.

Страховики мають провести перше стрес-тестування станом на 30 червня 2014 року та надати до Нацкомфінпослуг інформацію щодо ключових ризиків та результатів стрес-тестування разом із проміжною звітністю за перше півріччя 2014 року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, звертає увагу керівників виконавчих та наглядових органів страхових компаній на необхідність взяти під особистий контроль проведення стрес-тестування, а також використання результатів стрес-тестування для запобігання неплатоспроможності страховиків та вжиття заходів щодо забезпечення фінансової стійкості страхових компаній та захисту інтересів страхувальників.

Посилання на інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг — http://nfp.gov.ua/news/675.html