ЛСОУ виступає за застосування загальної системи оподаткування для страховиків

24 липня 2014 р. в Міністерстві фінансів України відбулося засідання робочої групи щодо удосконалення Податкового кодексу України (група 2 «Податок на прибуток підприємств). Лігу страхових організацій України на засіданні представила Віце-президент ЛСОУ Ольга Піксотова.

Сьогодні нестабільність та неузгодженість законодавчої бази позбавляє страхові організації можливості зважено та перспективно планувати свою діяльність, що погіршує економічний стан компаній. Ліга страхових організацій України неодноразово заявляла про необхідність застосування загальної системи оподаткування для страховиків і підтримала її запровадження у Податковому кодексі України 2010 року (до внесення змін і її скасування законами 2011 року).

Представляючи пропозиції ЛСОУ на засіданні О.Піксотова зазначила, що загальна система оподаткування для страхового ринку України — прогресивний підхід, який надасть можливість поліпшити показники його розвитку, сприятиме європейській інтеграції, запровадженню МСФЗ та є прямим податком на прибуток. Його сплачуватимуть лише ті компанії, які дійсно матимуть прибуток як результат від усіх видів їх діяльності.

Дана система також вирівняє оподаткування страховиків у порівнянні з іншими галузями економіки і позбавить ринок страхових послуг від негативного іміджу використання його в схемних і сумнівних страхових операціях.

У представлених учасникам матеріалах Презентації ЛСОУ було зазначено що однією з негативних тенденцій страхового ринку щодо оподаткування сьогодні є трактування органами податкової служби норм Податкового кодексу України щодо оподаткування страховиків, що в більшості випадків суперечать діючим нормам Кодексу. Як приклад, питання податкових наслідків для страховика при достроковому розірвання довгострокового договору страхування життя — де позиція податкових органів прямо суперечить нормам Кодексу.