За підтримки ЛСОУ проведено круглий стіл «Вітчизняне банкострахування: стан, досвід та перспективи»

30 липня 2014 року за підтримки Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) проведено круглий стіл на тему: «Вітчизняне банкострахування: стан, досвід та перспективи», організатором якого виступила Незалежна асоціація банків України.

З доповіддю про нові можливості співпраці з банками для вітчизняних страховиків  виступив Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

У 2013 році обсяги банкострахування становили 3,5 млрд. грн., що на 13% більше ніж у 2012 році. Основне зростання відбулось за рахунок страхування життя та здоров’я позичальників споживчих кредитів (+60%), на фоні зниження на 11% страхування кредитних авто. У 2014 році очікується скорочення обсягу банкострахування на 10% до 3,2 млрд. грн. при цьому падіння страхування кредитних авто становитиме не менше ніж 40%.

З метою недопущення перетікання кризових явищ з  банківської системи на страховий ринок, а також у зв’язку з тим, що кошти страхових резервів, що розміщені на банківських рахунках, забезпечують виконання страховиками зобов’язань за договорами страхування перед споживачами страхових послуг, в т.ч. перед банками та їх клієнтами, НБУ та Нацкомфінпослуг необхідно узгодити механізм повернення коштів страховиків, що перебувають на депозитах у зазначених проблемних банках,а також запровадити державне гарантування депозитів і поточних рахунків страховиків, що включені до складу страхових резервів.

Для забезпечення динамічного розвитку банкострахування та усунення наявних проблем банкам і страховикам слід рухатися в напрямку реалізації найбільш конкурентоспроможної і клієнтоорієнтованої стратегії ринкового фінансового супермаркету, впроваджувати в практику спеціалізовані інноваційні продукти для автоматизації бізнес-процесів продажу та супроводу страхових продуктів через банки, використовувати диференційований підхід до клієнтів, а також розвивати напрямок електронної комерції, заявив О. Залєтов.