Страховий ринок засуджує обрання страхових партнерів без процедури публічних тендерів

30 липня 2014 року в Прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему: «Заходи протидії проявам корупції під час державних закупівель страхових послуг». Учасниками прес-конференції стали Президент Ліги страхових організацій України Олександр Залєтов, Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова, Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька, Голова Правління Товариства актуаріїв України Юрій Іванько та член Комітету страхового права Асоціації юристів України Олег Давиденко.

9 липня 2014 року Укрзалізниця зробила офіційну заяву про те, що страховий ринок усунуто від видів страхування, що здійснюються державним підприємством в інтересах однієї страхової компанії – СК «Інтер-Поліс». Зокрема у прес-релізі Укрзалізниці сказано, «Нове керівництво Укрзалізниці на чолі з генеральним директором Борисом Остапюком запроваджує механізми  прозорого та раціонального використання коштів за напрямком страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті. З метою захисту державних інтересів, недопущення втрат коштів і посилення контролю фінансових інструментів Укрзалізниця відмовилася від послуг сторонніх страхових компаній і обрала єдиного стратегічного партнера в страховій галузі – приватне акціонерне товариство страхову компанію «Інтер-Поліс».

Оскільки забезпечення розвитку страхового ринку на умовах вільної конкуренції і є можливим лише за умов побудови галузі на принципах прозорості, недискримінації та чесної конкуренції, з огляду на те, що, Укрзалізниця є державним монополістом, послуги якого стосуються всіх громадян, які користуються залізничним транспортом, професійні об’єднання страхового ринку спільно виражають занепокоєння ситуацією, яка склалася і є прецедентом.

Ліга страхових організацій України, Українська федерація убезпечення, Асоціація «Страховий бізнес», Товариство актуаріїв України направили спільні листи запити до Міністерства інфраструктури, Фонду державного майна України, Нацкомфінпослуг, Антимонопольного комітету України та Укрзалізниці з метою роз’яснення ситуації, що дискримінує вільний вибір страхових партнерів для підприємства державної форми власності та дискредитує, таким чином, роль і функції і державі галузі страхування.

Професійні асоціації вимагають перегляду рішень щодо вибору страхового партнера без проведення конкурсу, запровадження єдиних вимог до страхових компаній, які мають можливість брати участь у тендерних закупівлях, запровадження страхування відповідальності перевізника, роз’яснень щодо подальшого розвитку страхового ринку та доцільності створення галузевих державних компаній у контексті нової редакції Закону України «Про страхування» та за умови складної політичної ситуації в Україні. Відповідні звернення асоціацій будуть також направлені до Генеральної прокуратури України, Президента України та Кабінету Міністрів.