Пропозиції ЛСОУ передбачають дерегуляцію у сфері страхування

Лігою страхових організацій України підготовлені пропозиції, зауваження до проекту розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Правил проведення перевірок (інспекцій) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» (далі – проект Розпорядження), оприлюдненого на сайті Нацкомфінпослуг від 24.07.2014 року.

У своєму листі ЛСОУ вважає недоцільним включення звернення народних депутатів України як підстави для проведення позапланової перевірки (інспекції) Нацкомфінпослуг. Оскільки таке звернення  не властиве функціям, правам і обов’язкам народного депутата, що визначені Законом України «Про статус народного депутата України».

Крім того, згідно з Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України  на 2014 рік», статтею 31, перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня — грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.