ЛСОУ звернулась до Національного банку України з приводу відмов банками продажу валюти страховикам для операцій перестрахування у нерезидентів

23 вересня 2014 року Ліга страхових організацій України звернулась до Національного банку України з приводу відмов банками продажу валюти страховикам для операцій перестрахування у нерезидентів.

Традиційно наприкінці року відбувається переукладання договорів перестрахування з перестраховиками-нерезидентами. У цей період страховики намагаються придбати облігаторне покриття у міжнародних операторів ринку перестрахування, тому на цей період припадає найбільша частка сплати перестрахувальних премій за кордон. Крім того існує планова сплата чергових платежів за укладеними договорами перестрахування.

Внаслідок запровадження заборони проведення деяких операцій в іноземній валюті відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 22 вересня 2014 року № 591, яка внесла зміни до Постанови Правління Національного банку України «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» від 29 серпня 2014 року № 540, на сьогодні банківські установи відмовляють страховикам у придбанні іноземної валюти для здійснення розрахунків з перестраховиками-нерезидентами. Зазначене є порушенням чинної Постанови Правління Національного банку України «Про застосування іноземної валюти в страховій діяльності» № 135 від 11.04.2000.

У свою чергу це може привести до санкцій з боку іноземних перестраховиків-нерезидентів, що погіршить умови виконання страховиками взятих страхових зобов’язань перед клієнтами та звузить фінансові можливості страховиків щодо надання страхового захисту страхувальникам у найближчому майбутньому. Особливо це вдарить по міжнародній репутації страхового ринку в частині виконання міжнародних конвенцій, зокрема Віденської, Монреальської та інших щодо ядерного страхування, авіаційного, морського та інших ризиків катастрофічного характеру, а також міжнародного страхового полісу «Зелена картка».