ЛСОУ за створення нових можливостей для страхувальників та бізнесу

30 вересня 2014 р. відбулося спільне засідання Ради та Президії Ліги страхових організацій України. Його учасники розглянули ключові питання галузі та зазначили важливість системних, організаційних і структурних змін у роботі страхового ринку України задля створення нових можливостей для страхувальників та бізнесу.

У ході дискусії учасники обговорили діяльність ЛСОУ за звітний період, проблемні аспекти оподаткування договорів страхування життя, питання щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо нової редакції розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств»), а також важливість розробки Концепції розвитку ринку страхування життя до 2020 року.

Учасники засідання розглянули Стратегію розвитку небанківських фінансових послуг України на 2014-2017 р. та Пропозиції Американської торгівельної палати в Україні до Плану заходів Уряду України на 2014-2017 рр. (положення стосовно реформи системи державного регулювання та розвитку страхового забезпечення в Україні), та доручили Лізі страхових організацій України доопрацювати ці матеріали з урахуванням зазначених на засіданні змін та доповнень.

Було ухвалено Дорожню карту реформування добровільного страхування сільськогосподарської продукції на 2014-2015 рр. «Документ пройшов експертизу у двох університетах та отримав схвальну оцінку ринку та асоціацій», — зазначив Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

Учасники спільного засідання одноголосно підтримали та вирішили направити до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України розроблений групою експертів ЛСОУ проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо гарантування сплати митних платежів)». На сьогодні вже отримано листи щодо проекту Ліги від Нацкомфінпослуг та Державної фіскальної служби, якими підтримані та будуть враховані пропозиції щодо розширення переліку видів фінансових гарантій та надання права страховим компаніям отримувати статус гаранта.