ЛСОУ виступає проти блокування банками купівлі страховиками іноземної валюти

10 жовтня 2014 року відбулась робоча зустріч представників Національного банку України та страхового ринку, на якій обговорювались проблемні аспекти застосування іноземної валюти в страховій діяльності.

За оцінкою Президента ЛСОУ Олександр Залєтов унаслідок блокування банками купівлі страховиками іноземної валюти для забезпечення виконання ними своїх зобов’язань перед перестраховиками-нерезидентами страховий ринок вийде у 2015 рік без облігаторного покриття, в тому числі по банківським ризикам загальний обсяг відповідальності по яким становить понад 450 млрд. грн. Після 22 вересня 2014 року у вітчизняних страховиків виникають санкції з боку перестраховиків за невиконання договорів перестрахування через несплату перестрахових премій.

Ситуація, що склалася в страховій галузі через постанови  НБУ № 540, 591, створює загрозу для втрат Державним бюджетом майже 150 млн. грн. у вигляді недоотриманих податків від страховиків, а втрати банківської системи від недоотриманої агентської винагороди складуть понад 300 млн. грн. Зазначена ситуація потребує негайного розв’язання, зазначив О. Залєтов.