ЛСОУ наголошує: виконання міжнародних зобов’язань та репутація України під загрозою

Ліга страхових організацій України звернулась до Президента України та Уряду України щодо невирішеного питання купівлі іноземної валюти страховиками та страховими (перестраховими) брокерами для здійснення перестрахування. Про це Президент ЛСОУ Олександр Залєтов заявив на прес-конференції: «НБУ блокує роботу страховиків: під загрозою виконання міжнародних зобов’язань України», яку ЛСОУ провела у середу, 15 жовтня.
Президент ЛСОУ зазначив, що спільні листи учасників ринку підписані ЛСОУ, Ядерним страховим пулом України, Українською федерацією Убезпечення, Асоціацією «Страховий бізнес», Федерацією страхових посередників України, Товариством актуаріїв України та Громадським об’єднанням «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист», також направлено в Національний банк України, до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Американської торгівельної палати та Європейської Бізнес Асоціації.
Виступаючи на прес-конференції Президент ЛСОУ Олександр Залєтов зазначив, що «загальний обсяг страхового покриття в корпоративному секторі різних галузей економіки України становить понад 500 млрд. грн., який потребує перестрахування у провідних перестраховиків світу. При цьому прогнозований об’єм перестрахування у 4 кварталі 2014 року складає 30 млн. дол. США і не є таким, що суттєво вплине на валютні резерви НБУ. Натомість у страховиків виникають санкції з боку перестраховиків за невиконання договорів перестрахування через несплату перестрахових премій. Кожен день затримки рішення з цього питання ще більше втягує страховий ринок у конфлікт з клієнтами таперестраховиками, створює загрозу для втрат Державним бюджетом майже 150 млн. грн. у вигляді недоотриманих податків від страховиків, а також втрат банківською системою від недоотриманої агентської винагороди складуть понад 300 млн. грн» .
Учасники прес-конференції наголосили, що численні листи до Національного банку України , Нацкомфінпослуг та інших органів державної влади, а також робоча зустріч з представниками Національного банку України не дали позитивного результату, діяльність страховиків з перестрахування залишається заблокованою.
Під загрозою виконання зобов’язань страховиками з питань страхування відповідальності оператора ядерної установки за ядерну шкоду, міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка», туристичного страхування та інші соціально значущі для країни види страхування, які передбачені міжнародними Конвенціями та Угодами — Візовий кодекс Європейського співтовариства, Віденська конвенції «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду», Конвенція про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень, Повітряний кодекс України, Кодекс торгівельного мореплавства, Закон України «Про туризм» тощо.
«На нашу думку, ця складна та штучно створена Національним банком України ситуація, заручником якої фактично продовжує залишатися весь страховий ринок України, потребує Вашої безпосередньої участі», — зазначає ЛСОУ та інші страхові асоціації у своєму спільному листі до Президента Порошенка П.О.
«Страховий ринок сподівається, що рішення щодо зазначеної ситуації буде прийнято найближчим часом та дозволить відновити механізми фінансової підтримки страховиків і позитивно вплине на розвиток перестрахування в Україні», — зазначає Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.