Обов’язковому страхуванню відповідальності перевізників в Україні бути — ЛСОУ

        На сьогодні порядок здійснення  страхування  від  нещасних  випадків  пасажирів та водіїв регламентується Постановою Кабінету Міністрів України «Про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті»№959 від 14.08.1996 р.

       Однак, існуюче в Україні обов’язкове страхування пасажирів на транспорті не відповідає ні діючому вітчизняному законодавству, ні світовій практиці. У розвинених країнах і в найближчих країнах-сусідах передбачено обов’язкове страхування відповідальності перевізника.

       Питання щодо введення обов’язкового страхування відповідальності перевізника замість обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті не одноразово піднімалося Лігою страхових організацій України (ЛСОУ) перед Кабінетом Міністрів України, Комітетом Верховної Ради України з питань транспорту та зв’язку, Міністерством інфраструктури України, Укрзалізницею.

       Мінінфраструктури направлено на погодження до ЛСОУ проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та майну пасажирів».

       Зазначеним законопроектом передбачає внесення відповідних змін до Цивільного кодексу України, Кодексу торговельного мореплавства, Законів України «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про залізничний транспорт», «Про міський електричний транспорт» та «Про страхування».

      «Цей законопроект створить правові засади для прийняття відповідної Постанови Кабінету Міністрів України, яка повинна забезпечити концептуальну єдність організації страхування відповідальності перевізників на всіх видах транспорту, гарантованість прав пасажирів на отримання незалежно від виду транспорту та характеру перевезення, спрощення процедури отримання страхового відшкодування, загальність і обов’язковість страхування цивільної відповідальності перевізників, підвищення фінансової стійкості перевізників за допомогою страхових гарантій відшкодування шкоди, заподіяної ними життю, здоров’ю та/або майну пасажирів», — зазначив Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.