ЛСОУ виступає за запровадження відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів

4 березня в Мінінфраструктури відбулась узгоджувальна нарада для врегулювання розбіжностей щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та майну пасажирів та третіх осіб». Лігу страхових організацій України на нараді представляла Навальківська Романа Юріївна, директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ.

Участь у засіданні також взяли представники Департаменту безпеки Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, Нацкомфінпослуг та Федерації роботодавців транспорту України.

Питання щодо введення страхування відповідальності перевізника замість обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті не одноразово піднімалося Лігою страхових організацій України перед Кабінетом Міністрів України, Комітетом Верховної Ради України з питань транспорту та зв’язку, Міністерством інфраструктури України, Укрзалізницею.

В цілому Ліга страхових організацій України підтримала розроблений Міністерством інфраструктури України законопроект, проте зауважила щодо необхідності включення норми щодо мінімального ліміту відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів в сумі 600 тисяч гривень на одного потерпілого та щодо контролю за обов’язковою наявністю договорів страхування у суб’єктів перевезень.

Учасники наради погодились, що страхування відповідальності перевізника є найбільш дієвим механізмом захисту інтересів потерпілих пасажирів, а також зберігає фінансову спроможність перевізників.