ЛСОУ виступає за вдосконалення вимог та умов відкритого конкурсу від ПАТ «Аграрний фонд»

Ліга страхових організацій України направила Міністру аграрної політики та продовольства України Павленку О.М., Голові правління ПАТ «Аграрний фонд» Радченку А.А., Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг Пашку І.В. та Генеральному директору ОС «Аграрний страховий пул» Назаренку В.М. звернення щодо проведення відкритого конкурсу для страхових компаній, які мали намір співпрацювати з ПАТ «Аграрний фонд» по програмі форвардних закупівель 2015 р.

У своєму листі ЛСОУ звернула увагу на те, що страхові компанії, що мали намір співпрацювати з Аграрним фондом, повинні були в дуже короткий термін (враховуючи два вихідних та один святковий день) підготувати та подати значну кількість документів, завірених нотаріально або органом, який видав оригінал документу, а також отриманих від органів державної влади. Про проведення даного конкурсу було оголошено 4 березня 2015 року на офіційному сайті Аграрного фонду. Кінцевим терміном подачі документів було визначено 10 березня 2015 року.

ЛСОУ зазначає, що такі умови конкурсу значно обмежують можливість страхових компаній для участі в страхуванні за форвардними контрактами і пропонує вдосконалити вимоги та умови відкритого конкурсу значно скоротивши кількість необхідних документів та встановивши право подавати документи в електронній формі, що зекономить час та витрати учасників тендеру.

Ліга страхових організацій України пропонує збільшити термін подачі документів для отримання акредитації до не менш, як 30 днів з дня опублікування оголошення про проведення процедури відкритих торгів на офіційному сайті Аграрного фонду.

Враховуючи важливість цього питання для страхового ринку України та необхідність публічної та зрозумілої процедури вибору страхових компаній, ЛСОУ виступає за створення робочої групи з представників Мінагрополітики, Аграрного фонду, Нацкомфінпослуг, Аграрного страхового пулу та Ліги страхових організацій України з метою розробки типових правил, вимог та критеріїв відповідності страхових компаній, необхідних для участі в тендері для здійснення страхування за програмами форвардних закупівель.