ЛСОУ виступає за врегулювання ситуації щодо придбання страховиками іноземної валюти

Ліга страхових організацій України направила Президенту України Порошенку П.О., Голові Національного банку України Гонтаревій В.О., Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Рибалці С.В., Секретарю Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Полякову М.А., Голові підкомітету з питань страхової діяльності Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Жолобецькому О.О. та Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг Пашку І.В. звернення щодо Постанови Національного банку України № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках».

ЛСОУ наголошує, що сьогодні внаслідок запровадження заборони проведення деяких операцій в іноземній валюті відповідно до постанови Національного банку України від 3 березня 2015 року №160 банківські установи відмовляють страховикам у придбанні іноземної валюти для здійснення розрахунків з перестраховиками-нерезидентами, страхування і перестрахування ядерних, авіаційних ризиків та ризиків з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів «Зелена картка» тощо. Це порушення положень чинної постанови Національного банку України «Про застосування іноземної валюти в страховій діяльності» №135 від 11.04.2000 р., яка є спеціальним нормативно-правовим актом для страховиків.

Ліга страхових організацій України застерігає, що блокування діяльності страховиків банками створює реальні загрози до застосування санкцій з боку іноземних перестраховиків-нерезидентів – контрагентів страховиків, погіршує умови виконання страховиками взятих страхових зобов’язань та блокує фінансові можливості страховиків.

«Зазначена ситуація шкодить міжнародній репутації страхового ринку в частині виконання міжнародних конвенцій, зокрема Віденської, Монреальської та інших щодо ядерного, авіаційного, морського страхування, інших ризиків катастрофічного характеру, а також забезпечення міжнародного страхового полісу «Зелена картка», — зазначає ЛСОУ у своєму листі.

Задля скорішого вирішення ситуації ЛСОУ надала проект змін до постанови НБУ №160 від 03.03.2015 р., та звернулася до відповідних органів державної влади для підтримки щодо термінового вирішення цього питання.