ЛСОУ погодила законопроект щодо страхування відповідальності перевізника

Ліга страхових організацій України підтримує та погоджує розроблений Міністерством інфраструктури України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб». Про це ЛСОУ повідомляє у своєму листі, направленому Міністру інфраструктури України А.М.Пивоварському.
Законопроект розроблено Міністерством інфраструктури з метою переходу від обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті до страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб. Такий підхід, на думку авторів, є найбільш дієвим, захищає інтереси постраждалих пасажирів та третіх осіб, а також зберігає фінансову спроможність перевізників.
Згідно поданого на розгляд Ліги страхових організацій України законопроекту, при наданні послуг з перевезення пасажирів у перевізника протягом всього строку здійснення перевезень повинен бути діючий договір добровільного страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб.
Відсутність договору добровільного страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів та третіх осіб відповідно до законопроекту тягне за собою накладення штрафу на перевізника від 100 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ліга страхових організацій України вдячна Міністерству інфраструктури України за конструктивну роботу та готова і надалі співпрацювати з метою розробки відповідного проекту постанови Кабінету Міністрів України.