Комітет ЛСОУ з питань страхування ризиків в аграрному секторі опрацював проект закону від МФК

6 травня 2015 року Ліга страхових організацій України провела засідання Комітету ЛСОУ з питань страхування ризиків в аграрному секторі. Модератором засідання виступила директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ Романа Навальківська.

Учасники засідання комітету ЛСОУ проаналізували проект Закону України «Про особливості сільськогосподарського страхування», розроблений Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК), порівняли його норми з нормами чинного законодавства та виробили єдину позицію щодо концептуальних питань запропонованого МФК законопроекту.

Серед найбільш обговорюваних питань проекту – можлива зміна назви виду страхування зі «страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» на  «сільськогосподарське страхування», обов’язкове членство в Аграрному страховому Пулі страховиків, що здійснюють страхування сільськогосподарської продукції, вимоги до страховиків-членів Агропулу, відсутність дискримінаційних норм та демократичність в управлінні Пулом, проблема адміністрування коштів страховика при здійсненні страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, зобов’язання вести персоніфікований (індивідуальний) облік договорів страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою та ін.

За результатами роботи Комітету ЛСОУ з питань страхування ризиків в аграрному секторі вироблена офіційна позиція Ліги страхових організацій України з питання реформування системи агрострахування найближчим часом буде представлена в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.