ЛСОУ пропонує реформувати систему агрострахування шляхом внесення відповідних змін до чинних нормативно-правових актів України

Ліга страхових організацій України, опрацювавши концептуальні питання реформування системи страхування сільськогосподарської продукції, обговорені 6 травня 2015 року на засіданні Комітету ЛСОУ з питань страхування ризиків в аграрному секторі, направила лист Міністру аграрної політики та продовольства України Павленку О.М.

З метою консолідації зусиль для вдосконалення системи страхування сільськогосподарської продукції в Україні Ліга страхових організацій України пропонує забезпечити добровільність членства страховиків в Аграрному страховому пулі. «Обов’язковою участь страховиків в Пулі є лише за умови здійснення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», — зазначає ЛСОУ у своєму листі.

На думку Ліги страхових організацій України, необхідною є відміна принципу солідарної відповідальності між членами Пулу, враховуючи те, що внутрішня політика більшості страховиків, особливо з іноземним капіталом, забороняє участь в об’єднаннях за цим принцом.

Ліга страхових організацій України пропонує здійснити реформування діючої системи агрострахування шляхом внесення відповідних змін до чинних нормативно-правових актів України у сфері страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Як вже повідомлялося, 30 квітня 2015 року відбулося перше засідання робочої групи з питань удосконалення системи сільськогосподарського страхування при Міністерстві аграрної політики України. Робоча група, створена наказом Міністерстві аграрної політики України №157 від 23.04.2015, має на меті удосконалити законодавство і нормативно-правові акти у сфері сільськогосподарського страхування.