Робота над законодавчою ініціативою щодо страхування професійної журналістської діяльності в зоні АТО триває

13 травня 2015 року в Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики відбулося засідання робочої групи з підготовки законодавчої ініціативи щодо страхування професійної журналістської діяльності в зоні АТО. Лігу страхових організацій України на засіданні представила директор департаменту інформаційної політики ЛСОУ Ірина Денисова.

В рамках робочого діалогу учасники засідання опрацювали страхові випадки, які сталися с журналістами протягом 2014-2015 років і погодилися, що на даному етапі роботи основна проблема — пошук джерела фінансування для здійснення даного виду страхування.

Представники асоціацій страхового ринку України озвучили рекомендації та кейси щодо створення конкретних варіантів програм страхування життя та здоров’я журналістів та наголосили, що створення ще одного виду обов’язкового страхування не вирішить проблеми реабілітації постраждалих журналістів та захисту їх родин.

Представники журналістських об’єднань зазначили що ринок ЗМІ перенасичений гравцями, доступ до професії журналіста досить вільний, і проблема страхового захисту фрілансерів, які їдуть у зону АТО частіше за штатних журналістів, стоїть найбільш гостро.

Як вже повідомлялося, на сьогодні в зоні АТО акредитовано близько 4 тисяч журналістів.