Представники ЛСОУ та адвокати обговорили питання страхування професійної відповідальності адвокатів

18 травня 2015 року в Укрінформі відбулося засідання круглого столу «Страхування професійної відповідальності адвокатів: можливості впровадження в Україні». Лігу страхових організацій України представили Президент організації Олександр Філонюк, Віце-президент ЛСОУ Лариса Голозубова та експерти страхового ринку — представники компаній-членів ЛСОУ.

Серед питань, що обговорювалися — моделі страхування професійної відповідальності адвоката в європейських країнах; можливості впровадження в Україні страхування професійної відповідальності адвоката; питання обов’язковості страхування професійної відповідальності для адвокатів; вимоги до змісту типового договору страхування та інші.

«Це безумовно цікавий проект. Є бажання, є бачення, але є і проблеми сприйняття такої теми як страхування професійної відповідальності адвоката, які наразі не вирішені у правовому полі. Є практика впровадження страхування професійної відповідальності адвоката в європейських країнах. Ми цей досвід сприймаємо. Ми бачимо, що розширення сфери послуг страхових компаній це є основне завдання галузі страхування як складової галузі макроекономіки нашої держави», — зазначив Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк.

Президент ЛСОУ зазначив, що кількість працівників у сфері страхування є подібною до робітників адвокатської діяльності — близько 40 тис. адвокатів і біля 50 тис. учасників страхового ринку.

«Є проблеми авторитету, проблеми довіри і є проблеми сприйняття необхідності запровадження страхування відповідальності адвокатських послуг. Проте ми готові приймати нові норми, переймаючи стандарти міжнародних організацій. Треба адаптувати цю норму перед запровадженням, і на перших порах мають бути елементи добровільності. Ми повинні сформувати довіру, професіональне сприйняття, бачення страхових компаній як працює цей сегменті наскільки він корисний», — наголосив Президент ЛСОУ.

Олександр Філонюк нагадав, що в Україні вже є норма щодо професійної відповідальності діяльності нотаріуса, але, на превеликий жаль ця норма сьогодні не працює. Вона складає лише 1% всього страхового ринку, сегмент медичного страхування — 5%, життя — до 6 %, транспорт. засобів — 20%, цивільна відповідальність власників транспортних засобів — 30%, аграрне страхування — 5 %. Ці показники є невисокими, але йде мова про впровадження нових норм, які допоможуть реформувати систему в цілому

Організатори засідання круглого столу «Страхування професійної відповідальності адвокатів: можливості впровадження в Україні»: Національна асоціація адвокатів України, Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Ліга страхових організацій України.

В обговоренні взяли участь представники Асоціації адвокатів України, Асоціації правників України, Ліги страхових організацій України, зацікавлені адвокати, які мали досвід страхування професійної відповідальності в інших країнах, або готові долучитися до розробки змін до діючого законодавства України на предмет законодавчого врегулювання питання страхування адвокатської професійної відповідальності.