ЛСОУ разом із страховиками презентувала в Нацкомфінпослуг зміни до законодавства з агрострахування

3 червня 2015 року в Нацкомфінпослуг відбулася нарада, присвячена обговоренню питання реформування системи добровільного страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Лігу страхових організацій України на нараді представила Навальківська Романа Юріївна, директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ.

Метою даної наради було обговорення напрацьованих в рамках робочої групи змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою (4391-VI від 09.02.2012)».

Учасники засідання погодились щодо необхідності залишити назву закону та виду страхування без змін, оскільки зміна на «сільськогосподарське страхування» призведе до необхідності переліцензування. Враховуючи, що страхування сільськогосподарської продукції є добровільним видом страхування, то законом може регулюватися лише страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Ліга страхових організацій України наголосила, що участь страховиків в Аграрному страховому пулі має бути добровільною, обов’язковою участь страховиків в Пулі має бути лише за умови здійснення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Також Ліга пропонує забезпечити право страховиків на підставі ліцензії на здійснення страхування сільськогосподарської продукції та внутрішніх правил укладати договори добровільного страхування сільськогосподарської продукції без державної підтримки.