До уваги страховиків! ЛСОУ узагальнює та напрацьовує спільну позицію щодо розміщення резервів страховика

3 червня 2015 року в Нацкомфінпослуг відбулася спільна зустріч за результатами розгляду пропозицій до проекту розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України» щодо розміщення резервів страховика.

Нацкомфінпослуг було прийнято рішення залишити рейтингування банків, як це і пропонувалося у проекті, але при цьому підвищити вимоги до національних рейтингових агентств. Також, серед нововведень – запровадження контрольних даних по розміщенню активів у страхові резерви у звітних даних страховика на кінець кожного звітного періоду (необхідно буде показувати розміщення резервів на певні дати, які буде визначати Нацкомфінпослуг на момент подачі звітності). Учасники зустрічі також запропонували встановити перехідні періоди для приведення резервів до необхідних вимог у разі зниження рейтингу банку. Також обговорювалося питання щодо обов’язковості розміщення коштів в ОВГЗ, державні банки або боргові ЦП міжнародних фінансових організацій. В результаті обговорення учасники  зустрічі досягли єдиної думки, що така норма порушує вимоги Закону України «Про страхування».

На зазначеній зустрічі Нацкомфінпослуг презентувала схвалені на оприлюднення  03.06.2015 р. проекти розпоряджень «Про затвердження Порядку засвідчення довідок для проведення розрахунків за договорами страхування та перестрахування з нерезидентами, дія яких поширюється на іноземну територію, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Держфінпослуг від 09.07.2010 р. №568», «Про внесення змін до Порядку реєстрації договорів перестрахування та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Держфінпослуг від 04.06.2004 р. № 914», «Про внесення змін до Вимог до рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків-нерезидентів та порядку їх підтвердження». Метою розробки цих проектів розпоряджень Нацкомфінпослуг називає дерегуляцію. Лігою проекти розпоряджень опрацьовуються. На сьогодні страховики зазначають, що відчутних проблем з реєстрацію договорів перестрахування немає. Запропоновані зміни Нацкомфінпослуг дещо спрощують цю процедуру. І такий захід Комісія називає тимчасовим, поки не буде прийнято проект Закону України «Про страхування» (нова редакція), який не передбачає реєстрації договорів перестрахування взагалі.

Пропозиції, зауваження до проектів розпоряджень Нацкомфінпослуг, шановні колеги, можете направляти, на електронну адресу: larysa@uainsur.com до 09 червня 2015 року для узагальнення та напрацювання спільної позиції від асоціації.