ЛСОУ разом з Реанімаційним пакетом реформ запропонувала підтримати урядові законопроекти щодо реформування пенсійної системи України

Ліга страхових організацій України підтримала «Реанімаційний пакет реформ» — ініціативу громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни, та звернулася до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та лідерів депутатських фракцій з пропозицією підтримати урядові законопроекти щодо реформування пенсійної системи України.

Ухвалення законопроектів, на думку ініціаторів, надасть можливість здійснити реальну комплексну реформу пенсійної системи України.

У листі ЛСОУ до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та лідерів депутатських фракцій зазначається, що з незрозумілих причин і без жодної фахової аргументації законопроект №2767 було відхилено профільним комітетом Верховної Ради, і його розгляд у пленарному режимі перенесено. На думку ЛСОУ, чи не єдина реальна реформа, запропонована після Революції гідності, ризикує загубитися через політичні амбіції, нерішучість та популізм окремих народних депутатів.

«Сьогодні з’явився реальний шанс змінити ситуацію. Уряд нарешті здійснив реальні кроки щодо пенсійної реформи, розробивши та внісши в Верховну Раду України законопроект № 2767 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій», а також законопроекти № 2768, 2769, 2770», — зазначається у спільному зверненні ЛСОУ та громадських активістів.

Створення трирівневої пенсійної системи може надати суттєвий поштовх розвитку національної економіки. Пенсійні фонди та компанії зі страхування життя в розвинутих країнах виступають в ролі найпотужнішого внутрішнього інвестора, що дає можливість розвивати національний бізнес та уникати зовнішніх запозичень. До того ж – це, так звані, «довгі гроші», які на відміну від короткострокових кредитів можна інвестувати в проекти, реалізація яких потребує тривалого часу або не дає швидкої віддачі, зокрема будівництво доріг та об’єктів соціальної інфраструктури.

Ліга страхових організацій України закликає не зволікати із розглядом цих законопроектів.