ЛСОУ з представниками Посольства Німеччини обговорила стан ринку страхування подорожуючих за кордон

22 червня 2015 року відбулась зустріч Президента ЛСОУ Олександра Філонюка, директора департаменту страхового права та методології ЛСОУ Романи Навальківської з представниками Посольства Федеративної Республіки Німеччина. Метою зустрічі було обговорення стану та проблемних питань ринку страхування подорожуючих за кордон.

Сторони висловили своє занепокоєння з приводу надходжень звернень громадян щодо невиконання страховиками взятих на себе зобов’язань, зазначили погіршення фінансового стану та платоспроможності страхових компаній.

З метою врегулювання вище вказаних питань, учасники зустрічі підтвердили необхідність прийняття та впровадження спільно розробленого Порядку ведення переліку страхових компаній, що здійснюють страхування подорожуючих до країн ЄС та Шенгенської зони, який встановлює чітку процедуру розгляду документів, включення страховика до даного переліку та підстави для виключення з нього.

Ліга страхових організацій України та Посольство Німеччини, яке відповідно до ст. 48 Візового кодексу ЄС є координатором у відносинах між консульствами та візовими центрами країн ЄС/Шенгенської зони, співпрацюють в питаннях обміну інформацією про страхові компанії, що здійснюють страхування подорожуючих відповідно до вимог ст.15 Візового кодексу ЄС.