ЛСОУ взяла участь у нараді-презентації Договору страхування відповідальності приватних виконавців

17 березня 2017 року в  Міністерстві юстиції України за участі представників Центру комерційного права та страховиків відбулась робоча нарада щодо Договору страхування відповідальності приватних виконавців. Захід відкрив заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр.

Учасники розглянули остаточний варіант Договору страхування відповідальності приватних виконавців та акцентували увагу на його основних нормах. Зокрема, предметом договору є відшкодування збитку, ненавмисно завданого Страхувальником третім особам внаслідок неналежного виконання Страхувальником обов’язків приватного виконавця.

Страховим випадком, згідно Договору, вважається факт настання відповідальності Страхувальника за заподіяння шкоди майновим інтересам третіх осіб у зв’язку з подією (ненавмисною помилкою, недоглядом тощо), який підтверджується Страхувальником або судовим рішенням, що набрало законної сили. Мінімальна страхова сума у 2017 р. становить 3 млн. 200 тис. грн., при цьому Страхувальник має право ініціювати перед Страховиком збільшення  розміру страхової суми в період дії договору. У разі згоди, Сторони укладають додаткову угоду.

Лігу страхових організацій України на заході представила директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ Романа Навальківська.

Нагадаємо, що 24 січня 2017 р. Ліга страхових організацій України  та Центр комерційного права провели засідання робочої групи із страхування відповідальності приватних виконавців. Представники страхової та правничої спільноти опрацювали проект Договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця з узгодженими правками та заслухали коментарі учасників робочої групи по дискусійних пунктах.

Як повідомлялось, 2 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», який визначає основи організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їхні завдання та правовий статус.

Відповідно до вимог статті 24 приватний виконавець зобов’язаний до початку здійснення діяльності застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Зазначений Закон передбачає, що мінімальний розмір страхової суми за вказаним договором страхування має становити 10 відсотків загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року, але не менше 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок відповідного календарного року. Такі договори страхування приватні виконавці зобов’язані укладати на новий строк не пізніш як за 10 днів до закінчення дії договору страхування.