ЛСОУ направила Прем’єр-міністру України лист щодо затвердження Порядку і правил проведення обов`язкового авіаційного страхування цивільної авіації

Ліга страхових організацій України направила до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана свої напрацювання і рекомендації щодо проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року, зокрема, щодо включення до Плану дій Уряду проекту Постанови КМУ «Про затвердження Порядку і правил проведення обов`язкового авіаційного страхування цивільної авіації».

У листі ЛСОУ зазначається, що відповідно до ст. 118 Повітряного Кодексу такі суб`єкти авіаційної діяльності як аеропорти, організації, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування, розробники, виробники цивільної авіаційної техніки та інші зобов`язані страхувати свою відповідальність за шкоду, заподіяну третім особам.  Однак, діюча Постанова КМУ «Про затвердження Порядку і правил проведення обов`язкового авіаційного страхування цивільної авіації» №1535 від 12 жовтня 2002 р. все ще не приведена у відповідність до норм Повітряного кодексу, хоча згідно вимог законодавства це мало відбутися до 19 серпня 2011 року.

Ліга страхових організацій України звертає увагу, що існуюча невідповідність не дає можливості належним чином виконувати контроль за наявністю страхового захисту суб`єктів авіаційної діяльності, що, враховуючи значні страхові суми повітряних суден, залучення міжнародного законодавства при виконанні міжнародних перевезень пасажирів, вантажу, може привести до значних неочікуваних збитків, наприклад, якщо авіаційний інцидент станеться з вини аеропорту при відсутності страхування його відповідальності перед третіми особами.

ЛСОУ нагадує, що відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації», напрацьований спільно з представниками Ліги страхових організацій України та страхових компаній, було оприлюднено Державною авіаційною службою України 25 жовтня 2015 року. Проте на сьогодні даний проект ще перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів України.