ЛСОУ звернулась до КМУ та МЕРТ щодо вирішення питання страхування іноземців та осіб без громадянства

Ліга страхових організацій України звернулась до Кабінету Міністрів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо питання страхування іноземців та осіб без громадянства.

01 березня 2017 р. Постановою Кабінету Міністрів України №118 затверджено Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію. Дана постанова набуває чинності 16.04.2017 р. та регламентує лише розмір страхової суми в розмірі – не менше 30 000 євро, при цьому не зазначаються умови страхування.

Серед питань, які потребують оперативних роз’яснень та рекомендацій, зважаючи на необхідність впорядкування процесу страхування іноземців, які перебувають на території України, — перелік ризиків, які повинні обов’язково покриватися договором (полісом) медичного  страхування; порядок укладення таких договорів страхування, в тому числі в пунктах пропуску через державний кордон України; врегулювання питання страхування при наявності у іноземців діючого договору страхування, укладеного в країні проживання, з необхідним покриттям на території України та ін.

У своєму листі ЛСОУ зазначає, що на даний час обов’язкова наявність полісу медичного страхування передбачена підпунктом 6 пункту 3.2 Наказу Міністерства внутрішніх справ від 15.07.2013  № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання та стосується лише осіб, які подають заяви на оформлення посвідки на постійне або тимчасове проживання». При цьому страхові суми, ліміти відповідальності страховика, перелік страхових випадків, виключення та інші стандартні умови договорів страхування не регламентовані жодним документом.

Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 р. № 121 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України» регламентує можливість оплати за надані медичні послуги іноземцям страховиками — резидентами у разі укладення іноземцем або особою без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, із страховиком-резидентом договору страхування та не передбачає обов’язковість такого договору.

«Неузгодженою також є ситуація з процедурою придбання договорів страхування іноземцями з огляду на те, що оформлення віз може здійснюватися безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон України, а також може бути оформлена електронна віза», — акцентує увагу органів державної влади Ліга страхових організацій України.

Також у своєму листі ЛСОУ зазначає, щодо можливості використання досвіду страхування виїжджаючих до Шенгенської зони (Європейського союзу), регламентованого Візовим кодексом, згідно з яким заявники на отримання візи повинні надати докази, що вони мають відповідний та дійсний поліс медичного страхування для покриття витрат, які можуть виникнути у зв’язку із репатріацією з медичних причин, надання термінових медичних послуг та/або термінового догляду у лікарні чи смерті під час їх перебування на території держав-членів ЄС. Умови страхування визначено Статтею 15 Візового кодексу.

Задля продуктивної роботи та обговорення даних питань ЛСОУ звернулась з пропозицією створити при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України робочу групу за участю представників Нацкомфінпослуг, Ліги страхових організацій України та страхових компаній.