У ВРУ зареєстровано законопроект «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою»

12 квітня 2017 року в порядку законодавчої ініціативи народні депутати України І.П. Рибак, Г.І.Тіміш, А.Б. Кіт, М.В. Люшняк внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» №6355.

Метою законопроекту є забезпечення сільськогосподарських товаровиробників якісним страховим захистом, за умови сплати ними лише частини ринкової вартості страхової премії, а також запровадження державного планування та регулярного фінансування програм субсидованого агрострахування в Україні.

Очікуваними результатами запровадження  законопроекту, на думку авторів є:

для держави – запровадження ефективної моделі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою сприятиме стабільності виробництва сільськогосподарських культур та доходів сільського населення. Зникне потреба у виділенні коштів з державного бюджету для надання допомоги сільськогосподарським товаровиробникам, які постраждали внаслідок масштабних стихійних явищ природного характеру;

для суб’єктів господарювання – регулярне державне фінансування програм субсидованого агрострахування в Україні надасть можливість сільгосптоваровиробникам отримати страховий захист за доступною ціною. Страховики отримають додаткове джерело для зростання. Прийняття законопроекту сприятиме максимальному використанню можливостей співпраці аграрного та страхового ринку.

Даний проект закону розроблено в рамках робочої групи при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міжнародної фінансової корпорації, Ліги страхових організацій України, професійних асоціацій та страховиків.

Протягом 25 років ЛСОУ приймає активну участь у формуванні та вдосконаленні нормативно-правової бази щодо одного з пріоритетних напрямків своєї діяльності — страхування сільськогосподарських ризиків, плідно співпрацює з органами державної влади в напрямі встановлення та розвитку ринку агрострахування.