Нацкомфінпослуг підтримує пропозиції Ліги страхових організацій України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, розглянула листи Ліги страхових організацій України до Кабінету Міністрів України щодо проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року. Пропозиції, надані ЛСОУ, Нацкомфінпослуг підтримує та вважає слушними, — говориться у листі Нацкомфінпослуг до Ліги страхових організацій України.

Пропозиції  ЛСОУ до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року, були надіслані до Кабінету Міністрів України у кінці березня та на початку квітня 2017 року, та розглянуті на розширеному засіданні Президії ЛСОУ, яке відбулось 5 квітня 2017 р.

Серед основних пропозицій ЛСОУ — реформування страхової галузі; усунення подвійного оподаткування в сфері страхування, стимулювання довгострокових видів особистого страхування; удосконалення регулювання обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів; реформа у сфері діяльності з перевезень, встановлення відповідальності перевізників; вдосконалення захисту туристів під час подорожей, наближення рівня їх страхового захисту до рівня захисту туристів в країнах, які належать до країн Шенгенської зони.

Також ЛСОУ пропонує Уряду звернути увагу на вироблення державної політики у сфері соціального захисту з урахуванням трьох колон на яких вона базується: накопичення громадян, приватне страхування та соціальна безпека; впровадження обов`язковості врахування «вартості життя» під час прийняття рішення щодо наявних програм інвестування у безпеку, що призводять до збереження життя та здоров`я українських громадян та запровадження використання такої методології обрахунку економічного ефекту (економії коштів державного бюджету) під час прийняття рішень щодо затвердження таких програм та ін.

Окремо Ліга виділила питання включення до Плану дій Уряду проекту Постанови КМУ «Про затвердження Порядку і правил проведення обов`язкового авіаційного страхування цивільної авіації». У листі ЛСОУ зазначається, що відповідно до ст. 118 Повітряного Кодексу такі суб`єкти авіаційної діяльності як аеропорти, організації, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування, розробники, виробники цивільної авіаційної техніки та інші зобов`язані страхувати свою відповідальність за шкоду, заподіяну третім особам.  Однак, діюча Постанова КМУ «Про затвердження Порядку і правил проведення обов`язкового авіаційного страхування цивільної авіації» №1535 від 12 жовтня 2002 р. все ще не приведена у відповідність до норм Повітряного кодексу, хоча згідно вимог законодавства це мало відбутися до 19 серпня 2011 року.

Ліга страхових організацій України звертає увагу, що існуюча невідповідність не дає можливості належним чином виконувати контроль за наявністю страхового захисту суб`єктів авіаційної діяльності, що, враховуючи значні страхові суми повітряних суден, залучення міжнародного законодавства при виконанні міжнародних перевезень пасажирів, вантажу, може привести до значних неочікуваних збитків, наприклад, якщо авіаційний інцидент станеться з вини аеропорту при відсутності страхування його відповідальності перед третіми особами.

ЛСОУ нагадує, що відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації», напрацьований спільно з представниками Ліги страхових організацій України та страхових компаній, було оприлюднено Державною авіаційною службою України 25 жовтня 2015 року. Проте на сьогодні даний проект ще перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів України.